KKS Kalisz pokonał 1:0 Polonię Bytom i zagra w 1/16 finału Pucharu Polski!

KKS - Polonia 1:0
KKS - Polonia 1:0 Karina Zachara
KKS Kalisz pokonał 1:0 Polonię Bytom i awansował do 1/16 finału Pucharu Polski! Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył niezawodny Rafał Jankowski. W poniedziałek losowanie par pucharu już z udziałem drużyn ekstraklasy!

Jedyny gol został zdobyty w 41 minucie. Ivelin Kostov pokazał, że jest nie tylko znakomitym technikiem, ale także graczem walecznym. W środku boiska wyłuskał piłkę rywalowi i posłał ją na prawo do nieobstawionego Rafała Jankowskiego. Ten spokojnie ocenił sytuację i posłał piłkę do siatki między lewym słupkiem a bramkarzem Polonii Adrianem Olszewskim.

Wcześniej KKS Kalisz miał kilka sytuacji bramkowych. Już w 7. minucie Błażej Ciesielski mocno uderzył nad poprzeczką, a mógł podawać w pole bramkowe, gdzie na piłkę czekało jego trzech kolegów z zespołu. Potem Ciesielski znów minimalnie chybił, podobnie jak Kostov. Z kolei strzał Konrada Chojnackiego obronił Olszewski.

Także goście mieli swoje szanse. W 10. minucie po wrzutce w pole karne Bartłomiej Folc wypuścił piłkę z rąk, na szczęście w zamieszaniu na polu bramkowym żaden z bytomian nie zdołał jej wepchnąć do siatki. Później z kilkunastu metrów strzelał Marcin Lachowski, ale Folc wybił piłkę na róg.

Po przerwie mecz się wyrównał, choć to kaliszanie mieli więcej dobrych okazji bramkowych. Chojnacki mocno uderzył obok bramki, a bliski wpakowania piłki do siatki był Jankowski. W sytuacji sam na sam Ciesielski uderzył wprost w Olszewskiego. W 75 minucie po rzucie wolnym Łukasza Grabowskiego z kilku metrów przestrzelił Damian Czech. Już w doliczonym czasie gry po uderzeniu Jankowskiego jeden z obrońców Polonii zdołał wybić piłkę na róg.

Goście mieli jedną znakomitą sytuację w 85 minucie. Arkadiusz Kowalczyk główkował z pięciu metrów, ale piłka poszybowała nad poprzeczką.

KKS Kalisz awansował po raz pierwszy w historii do 1/16 finału Pucharu Polski. W poniedziałek do 16 zwycięzców tej rundy dolosowanych zostanie 16 ekip ekstraklasy w sezonie 2015/16. Drużyna z Kalisza tylko raz w historii dotarła na ten szczebel rozgrywek pucharowych. 27 listopada 1955 roku Start Kalisz pokonał CWKS (Wawel) Kraków 2:1 (2:0), a bramki dla kaliskiej drużyny zdobyli: Czesław Romke i Janusz Więcław. Czesław to ojciec Piotra, wychowanka Włókniarza Kalisz, a potem gracza Widzewa i Lecha.

KKS Włókniarz 1925 Kalisz – Polonia Bytom 1:0 (1:0)

1:0 Rafał Jankowski 41.
Żółte kartki: Zalewski, Szyndrowski, Stefański (wszyscy Polonia).
KKS: Bartłomiej Folc – Łukasz Grabowski, Mateusz Gawlik, Damian Czech, Dominik Domagalski (46 Marcin Tomaszewski) – Błażej Ciesielski, Marcin Lis, Ivelin Kostov (85 Jakub Budrowski), Błażej Ciesielski, Konrad Chojnacki (84 Przemysław Balcerzak) – Rafał Jankowski.
Polonia: Adrian Olszewski – Mateusz Słodowy, Michał Szal, Peter Janosik, Łukasz Rytulowski (51 Patryk Stefański), Bartłomiej Setlak (67 Michał Chrabąszcz), Kamil Zalewski (52 Marek Szyndrowski), Aleksander Januszkiewicz, Marcin Lachowski, Piotr Ceglarz, Arkadiusz Kowalczyk.