KKS Kalisz przegrał 0:4 z rezerwami Pogoni Szczecin [FOTO]

KKS Kalisz - Pogoń II Szczecin 0:4
KKS Kalisz - Pogoń II Szczecin 0:4 Karina Zachara
KKS Kalisz przegrał na własnym boisku 0:4 z Pogonią II Szczecin. Na wiosnę podopieczni trenera Piotra Morawskiego jeszcze nie wygrali w Kaliszu!

KKS Kalisz nie przerwał fatalnej passy. Nie wygrał u siebie czwartego z kolei meczu w rundzie wiosennej, ale też rywale nie dali gospodarzom żadnych szans i faktycznie mogli zwyciężyć jeszcze okazalej. Okazało się, że niemałym problemem KKS-u jest ławka rezerwowych, którą w niedzielę w całości zajęła młodzież.

Pogoń objęła prowadzenie już w 6 minucie, po kiksie Marcina Tomaszewskiego, podaniu w pole bramkowe Rafała Maćkowskiego i strzale z bliska Japończyka Seiyi Kitano. Siedem minut później wyrównać mógł "kaliski" Japończyk, ale po uderzeniu Yuki Nemoto piłka minimalnie minęła bramkę gości. Chwilę potem Rafał Jankowski trafił w słupek.

W 26 minucie Jędrzej Dorynek z trudem poradził sobie ze strzałem Maćkowskiego z dystansu, ale po chwili Sebastian Kowalczyk prostopadle podał do Kitano, który "położył" Dorynka i trafił do pustej bramki.

Po przerwie groźnie, choć minimalnie niecelnie główkował na bramkę Pogoni Konrad Chojnacki, a w rewanżu Kowalczyk idealnie zagrał do Maćkowskiego, który głową podwyższył na 0:3. Kilka minut potem Kitano zakończył indywidualną akcję strzałem w słupek.

Kwadrans przed końcem powtórzyła się fatalna zasada - KKS nie strzelił, więc trafili goście. Łukasz Grabowski strzelił w okienko, ale Adrian Henger zdołał wybić piłkę na róg. Minutę później Kitano podał do Gracjana Jarocha, który z trzech metrów ustalił wynik meczu. Honorową bramkę mógł zdobyć Nemoto, ale Henger świetnie poradził sobie z jego strzałem.

Na boisku i ławce rezerwowych z różnych względów zabrakło: Damian Czecha, Dominika Domagalskiego i Michała Grześka. Trener nie dał szansy gry żadnemu z sześciu pozostających w rezerwie młodzieżowców. Szósta porażka w tym sezonie na własnym boisku stała się faktem. KKS-iacy podtrzymali też smutną tradycję, bo jeszcze z Pogonią Szczecin (pierwszą i drugą) nie zdobyli punktu i nie strzelili bramki.

KKS Kalisz - Pogoń II Szczecin 0:4 (0:2)
0:1 Seiya Kitano 6, 0:2 Seiya Kitano 28, 0:3 Rafał Maćkowski 61 głową, 0:4 Gracjan Jaroch.
KKS: Jędrzej Dorynek - Marcin Lis, Mateusz Gawlik, Marcin Tomaszewski, Łukasz Grabowski - Błażej Ciesielski, Rafał Jankowski, Stayko Stoychev, Konrad Chojnacki - Yuki Nemoto, Patryk Palat.
Pogoń II: Henger - Paczuk (82 Stefaniak), Matynia, Kuzko, Jopek, Obst, Bochnak (72 Jaroch), Pawłowski (88 Marczuk), Kitano, Kowalczyk, Maćkowski.