KKS Kalisz przegrał u siebie z Obrą

KKS Kalisz przegrał z Obrą Kościan 1:2
KKS Kalisz przegrał z Obrą Kościan 1:2 Mariusz Kurzajczyk
KKS Kalisz przegrał na własnym boisku z Obrą Kościan 1:2. O porażce zadecydowały błędy w defensywie, a goście znakomicie wykorzystali stałe fragmenty gry.

KKS Kalisz przegrał z Obrą, bo ma czterech obrońców, a nie jedną, doskonale rozumiejącą się obronę. W 10 minucie po rzucie rożnym piłkę wybił Jacek Kuświk, strzał na bramkę zablokował Marcin Lis, ale nic jej nie zatrzymało po uderzeniu Adama Łuczaka. Gospodarze niby atakowali, ale nie potrafili oddać groźnego strzału na bramkę Obry.

Tuż po przerwie mogło być 0:2, znów po rzucie rożnym Tym razem Łuczak głową trafił w poprzeczkę, a z dobitką Marcina Wojciechowskiego kapitalnie poradził sobie Jacek Kuświk. Co się odwlecze... W 64 minucie, po wrzutce Łukasza Białego, Piotr Sarbinowski celnie główkował i goście znów cieszyli się ze zdobycia bramki.

W końcówce Obra zaczęła bronić wyniku i KKS zamknął gości na ich połowie. W 85 minucie kontaktową bramkę zdobył debiutujący w drużynie, doświadczony Łukasz Derbich. W końcówce kaliszanie oblegali bramkę Obry, ale bez powodzenia. Szkoda, że arbiter nie dostrzegł faulu na Konradzie Chojnackim w polu karnym

– O porażce zadecydowały nasze błędy. W końcówce należał nam się rzut karny – podsumował trener Damian Baras.

KKS Kalisz - Obra Kościan 1:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Adam Łuczak 10, 0:2 Piotr Sarbinowski 64, 1:2 Łukasz Derbich 85.
Żółte kartki: Jasiński, Ciesielski (KKS) oraz Rudawski, Witomski, Adamski, Łuczak, Biernacki, Bossy (Obra). Czerwona kartka: Adamski (Obra, 87, druga żółta)
KKS: Kuświk - Zając (55 Gajewski), Gawlik, Lis, Paczkowski - Ciesielski, Jasiński (81 Baraniak), Derbich, Chojnacki, Grabowski (68. Stoychev) - Kupczyk (69 Armatys).
Obra: Biernacki - Chwaliszewski, Jurkiewicz, Adamski, Łuczak (83 Turkowiak), Rudawski, Sznabel, Witomski (90+1 Kozaczenko), Wojciechowski (75 Bossy, 90+6 Józefiak), Biały, Sarbinowski.