18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kobieta Przedsiębiorcza 2013. Poznaj kandydatki i głosuj

Elżbieta Bielewicz, AND
Kobieta Przedsiębiorcza 2013
Kobieta Przedsiębiorcza 2013
Pomysłowa, pełna pasji i zaangażowania, potrafiąca doskonale połączyć życie osobiste z zawodowym i aktywnością społeczną. Rozpoczynamy konkrs ,,Kobieta Przedsiębiorcza 2013''. Poznaj kandydatki i głosuj.

"Kobieta przedsiębiorcza 2013", to plebiscyt organizowany przez redakcje ,,Głosu Wielkopolskiego'', ,,Ziemi Kaliskiej'' i portalu naszemiasto.pl. Głosowanie rozpoczyna się już 7 marca, ale na propozycje z uzasadnieniem wyboru od naszych Czytelników i internautów czekamy do środy 12 marca do godziny 12. Wasze nominacje powinny zawierać imię i nazwisko kandydatki, dane kontaktowe, krótkie uzasadnienie nominacji, które można przesyłać mailowo na adres: [email protected].

O wszystkim, co dotyczy plebiscytu, będzie można dowiedzieć się z łamów ,,Ziemi Kaliskiej'' oraz z naszego portalu: kalisz.naszemiasto.pl. Swoje uznanie dla pracy i zaangażowania nominowanych Pań, można wyrazić poprzez wysłanie SMS na nr 72355 o treści, którą znajdziecie Państwo przy prezentacji kandydatek lub w serwisie na stronie kalisz.naszemiasto.pl, gdzie publikujemy aktualne wyniki. Każdy Czytelnik i Internauta może oddać dowolną ilość głosów. Koszt SMS to 2,46 zł z VAT. Głosowanie potrwa do 5 kwietnia do północy.

Nagrodami dla laureatek finału wojewódzkiego plebiscytu ,,Kobieta Przedsiębiorcza 2013", będą prestiżowe zestawy akcesoriów biznesowych francuskich marek modowych Ungaro i Christian Lacroix, ufundowane przez firmę Axa Trading - autoryzowanego przedstawiciela marek na rynku B2B. Nagrodą za pierwsze miejsce jest ekskluzywny zestaw składający się z torby podróżnej, teczki konferencyjnej, jedwabnej apaszki, lusterka, biżuteryjnego breloka i długopisu (Christian Lacroix).Laureatka drugiego miejsca otrzyma - pióro wieczne, zegarek i biżuteryjną pamięć USB (Christian Lacroix, Ungaro). Natomiast za trzecie miejsce wręczony zostanie elegancki zestaw dodatków, takich jak pióro wieczne i zegarek (Christian Lacroix).

Kobieta Przedsiębiorcza 2013 - oto kandydatki:

Honorata Sachowska - Barańczak, dyrektorka Zespołu Szkół Budowlano- Energetycznych w Ostrowie Wielkopolskim. Sprawnie kieruje jedną z największych szkół ponadgimnazjalnych w powiecie ostrowskim. Pomysłodawczyni odbudowy, po dwunastu latach przerwy, kolejowych kierunków kształcenia w mieście kolejarzy. Dzięki niej od 1 września 2013 r. pierwsza grupa młodzieży zdobywa umiejętności w zawodzie technik elektroenergetyk transportu szynowego. To spory sukces dyrekcji, bo jeszcze kilka miesięcy wcześniej niewielu wróżyło powodzenie temu pomysłowi.

Izabela Trelka, nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 9 w Ostrowie Wielkopolskim. W październiku 2013 roku była jednym z zaledwie dwóch nauczycieli w powiecie ostrowskim wyróżnionych Nagrodą Ministra Edukacji Narodowej. Jest nauczycielką bardzo kreatywną i oddaną swojej pracy, a przy tym otwartą na nowe wyzwania. Uczy języka polskiego i religii. Od wielu lat jest opiekunką samorządu uczniowskiego, wybrana przez dzieci i młodzież. Prowadzi w szkole Koło Miłośników Francji, którego powstania była inicjatorem.

Maria Wielgosz, właścicielka piekarni ,,Bułeczka" w Zagorzynie, w gminie Blizanów, w powiecie kaliskim. Własną firmę założyła w 1983 roku. Zaczęła od wypiekania wafli i andrutów, ale to dla niej było za mało i kilka lat później wymyśliła sobie... piekarnię!
- Nie było łatwo, bo nie miałam o tym pojęcia! Wnętrze piekarni widziałam tylko raz, w Gostyniu. Sama musiałam się wszystkiego nauczyć, dowiedzieć. Tak się wtedy zawzięłam, że zrobiłam nawet papiery czeladnika i mistrza. Energii mi nigdy nie brakowało, nawet maturę robiłam, gdy córka miała 1,5 roku! - wspomina pani Maria.
Piekarnia ,,Bułeczka" powstała w 1991 roku i chociaż początki wcale nie były łatwe dziś tradycyjną metodą wypieka się tutaj, aż 50 rodzajów chleba. Firma posiada certyfikaty unijne i znak Dziedzictwo Kulinarne Wielkopolski, a jej wyroby zdobywają wiele nagród i wyróżnień. Pani Maria to także społeczniczka o wielkim sercu. Od ponad 20 lat swoimi wyrobami piekarniczymi regularnie wspomaga kaliski Dom Dziecka. Każdego ranka trafia tam kilkadziesiąt bułek, chlebów a czasem także słodkich wypieków. Wspiera także kaliski ,,Caritas" , przekazuje pieczywo na festyny i dożynki. Została wyróżniona statuetką ,,Przyjaciel Domu Dziecka", a w ubiegłym roku medalem Honorowy Przyjaciel Kalisza.

Grażyna Dziedziak, prezeska kaliskiego Stowarzyszenia Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży ,,Schola Cantorum", dyrektorka Młodzieżowego Domu Kultury w Kaliszu. Stowarzyszenie, któremu przewodniczy, jest głównym organizatorem Ogólnopolskiego Festiwalu Zespołów Muzyki Dawnej "Schola Cantorum" oraz Ogólnopolskich Letnich Warsztatów Muzyki Dawnej. Praca na rzecz dzieci i młodzieży, fachowość, talenty organizacyjne i zdolności pedagogiczne pani Dziedziak zostały dostrzeżone przez władze miasta.W ubiegłym roku ta pełna pasji kobieta została uhonorowana Nagrodą Miasta Kalisza.

Emilia Markiewicz, prezes zarządu największego i najstarszego w Ostrowie Wielkopolskim Klubu Seniora ,,Złoty Wiek. Swoją funkcję Pani Emilia pełni już kolejną kadencję. Od wielu lat działa na rzecz środowiska emerytów i rencistów z terenu miasta i powiatu ostrowskiego. Jest organizatorką licznych spotkań, koncertów, wyjazdów i imprez tanecznych, które każdorazowo cieszą się bardzo wysoką frekwencją. Tryska energią i potrafi swoim optymizmem zarażać innych. A co ważne, jest przykładem kobiety, od której entuzjazmu i radości życia mogłyby się uczyć znacznie młodsze panie.

Eliza Smolińska, kobieta pełna energii i pasji. Społeczniczka, od 1996 r. właścicielka Biura Podróży ,,Aleksander". - Mimo tak dużej konkurencji udało mi się rozwinąć firmę i otworzyć biura nie tylko w Kaliszu, ale także Ostrowie, Pleszewie, Krotoszynie. Postawiłam na solidność i sprawdzone oferty, a nagrodą są zadowoleni klienci. A poza tym kocham to, co robię i chcę mieć najlepsze biuro podróży! Eliza Smolińska jest także członkiem Wielkopolskiej Izby Turystycznej. Od kilku lat pełni również funkcję prezeski Lokalnej Organizacji Turystycznej Ziemi Kaliskiej. To dzięki jej niezwykłemu zaangażowaniu i uporowi andruty stały się wizytówką Kalisza i zostały zarejestrowane jako wyrób regionalny. Produkt otrzymał nową, atrakcyjną szatę graficzną a na etykiecie umieszczono znak unijny - chronione oznaczenie geograficzne. Od 11 już lat pani Eliza włącza się także w organizację festynów kostiumowych pod nazwą ,,Niedziela u Niechciców", które odbywają się cyklicznie w dworku Marii Dabrowskiej w Russowie, a także Święta Ulicy Niecałej. Ale dbałość o zachowanie śladów przeszłości i tradycji to nie jedyna jej pasja. Ostatnio zaangażowała się w prace Stowarzyszenia Aktywni Zawodowo, którego jest wiceprezeską. Własny biznes i praca społeczna nie przeszkodziły jej spełniać się także w roli żony oraz matki - dziś dorosłego już Aleksandra.

Urszula Cicha-Kinowska, właścicielka Zakładu Cukierniczego, certyfikowany producent Andrutów Kaliskich, które w 2009 roku wpisane zostały w unijny rejestr chronionych nazw pochodzenia i chronionych oznaczeń geograficznych . Andruty wypiekane były (według ponad stuletniej receptury) już w latach 60. przez rodziców pani Urszuli - Marię i Stanisława Cichych. Ona sama najpierw pomagała w zakładzie, by pod koniec lat 70. przejąć produkcję z zachowaniem tej samej receptury i sposobu wypieku.
- To ciężka praca, bo wszystko trzeba robić ręcznie - mówi pani Urszula. - Ale nie zrezygnowałam. Zrobiłam papiery czeladnika i mistrza i zajęłam się zakładem. Trzeba było jakoś godzić obowiązki domowe z pracą. Po latach rozbudowałam zakład, wyremontowałam, powstał też mały pawilon handlowy, w którym można kupić jeszcze ciepłe andruty.Nasz sztandarowy produkt trafia do niemal wszystkich sklepów w Kaliszu, ale także do Poznania i Warszawy. Mamy także zamówienia przez internet, bo ludzie chcą poznać smak naszego specjału.
Dziś przy produkcji andrutów pomaga także jedna z córek pani Urszuli i zięć. Warto dodać, że firma zrzeszona jest w Lokalnej Organizacji Turystycznej, a jej wyrobu zyskują wiele nagród m.in. w konkursach "Nasze kulinarne dziedzictwo".

Katarzyna Bierła, ordynator oddziału neonatologii w szpitalu w Ostrowie Wielkopolskim. Pod jej kierunkiem oddział uzyskał trzeci stopień referencji i znalazł się wśród najlepszych w kraju! Trzeci stopień oznacza, że trafiają tu najcięższe przypadki noworodków z najniższą wagą urodzeniową z terenu całej Wielkopolski.
Oddział posiada cztery stanowiska i bardzo nowoczesny sprzęt, w tym między innymi respiratory, oscylatory i inkubatory hybrydowe, które znajdują się tylko na wyposażeniu dużych klinik. To umożliwia skutecznie niesienie pomocy małym pacjentom. Katarzyna Bierła jest także pomysłodawczynią i organizatorką odbywających się co roku w Ostrowie Regionalnych Spotkań Neonatologicznych. Ważne jest także to, że rodzice małych pacjentów szanują i doceniają panią doktor nie tylko za jej zawodowe kompetencje, ale także za życzliwość i empatię, co pozwala lepiej znosić obawy o zdrowie nowo narodzonego dziecka. To obok fachowości równie cenna rekomendacja dla każdego lekarza. Pracę pani doktor wysoko oceniają również jej koledzy po fachu, a także przełożeni.

Anna Kowalkiewicz - Oligny, właścicielka Studia Wokalno-Artystycznego Piano Song w Kaliszu. Wypromowała wiele muzycznych talentów. Jej wychowankowie z powodzeniem biorą udział w koncertach, festiwalach czy popularnych muzycznych programach telewizyjnych w kraju i poza jego granicami. Ceniona za pasję i energię. Każdego dnia udowadnia, że wszystko jest możliwe, jeśli tylko bardzo się czegoś chce. Daje szansę młodym ludziom z małych miejscowości na to, by sprawdzali się na dużych scenach. Oddana swej pracy, kompetentna i przyjaźnie nastawiona do ludzi zyskała sobie uznanie w branży muzycznej. Zorganizowała w Kaliszu m. in. musical ,,Metro" oraz spektakl ,,Hity Buffo". Jest także pomysłodawczynią i organizatorką Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni i Piosenki Żydowskiej i Izraelskiej ,,SHALOM" w Kaliszu.

Iwona Michniewicz, twórca i prezes Ratownictwa Wodnego Rzeczpospolitej, które w ciągu minionego roku stało się największą tego typu organizacją w Polsce. Doktor nauk o kulturze fizycznej; ratownik wodny od 1984 roku, z wieloletnią ratowniczą praktyką zawodową na wszystkich rodzajach akwenów. Posiada szereg dodatkowych uprawnień i patentów, przydatnych w ratownictwie wodnym. Biegły sądowy w dziedzinie ratownictwa wodnego. Doświadczony szkoleniowiec, badaczka obszaru ratownictwa - autorka książki oraz kilkudziesięciu artykułów naukowych o tej tematyce. Nauczyciel akademicki.

Kobieta Przedsiębiorcza 2013 - Ziemia Kaliska

Kobieta Przedsiębiorcza - wyniki wojewódzkie

Kalisz.naszemiasto.pl Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kalisz.naszemiasto.pl Nasze Miasto