Nadciśnienie tętnicze nie powoduje bólu, w związku z czym często bagatelizowane jest przez chorych. Tymczasem schorzenie prowadzić może do poważnych konsekwencji. Poznaj skutki nieleczonego nadciśnienia!

Wiele osób cierpiących na nadciśnienie tętnicze lekceważy chorobę, nie zdając sobie sprawy z konsekwencji nieleczonego lub źle leczonego schorzenia. Tymczasem może ono prowadzić do dwóch rodzajów powikłań – wczesnych i późnych. Pierwsze z nich obejmują uszkodzenia serca, tętnic i nerek, które nie przyczyniają się jeszcze do rozwoju chorób. Konsekwencje późne wykształcają się wskutek nagromadzenia wczesnych zmian, prowadząc do miażdżycy, niewydolności serca, zawału czy udaru mózgu. Nieleczone nadciśnienie tętnicze może także przyczyniać się do zaburzeń funkcji nerek, zmian w siatkówce oka i demencji u osób starszych.

WIĘCEJ NA TEMAT W SERWISIE abcZDROWIE.pl


Wsparcie redakcyjne od:


Porady

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!