Koszykarze KKS Energa Drogbruk Kalisz przegrali 77:108 w Międzychodzie

Najwięcej punktów dla KKS-u rzucił Artur Mrówczyński
Najwięcej punktów dla KKS-u rzucił Artur Mrówczyński Andrzej Kurzyński
Sokół Międzychód pokonał KKS Energa Drogbruk Kalisz 108:77. W sobotę w Kaliszu mecz z bardzo silną Rawią Rawicz.

Sokół już w pierwszej połowie pokazał, kto tu rządzi. Gospodarze wysoko wygrali dwie pierwsze kwarty - 27:13 i 26:12, ze spokojem przystępując do drugiej części meczu. Drugą połowę KKS Drogbruk Energa przegrał tylko trzema oczkami, ale oczywiście nie był w stanie odmienić losów meczu. Najwięcej punktów dla KKS-u rzucił Artur Mrówczyński (25).

Za tydzień, w sobotę KKS Energa Drogbruk zmierzy się w Kaliszu z Rawią Rawicz. To spotkanie rozpocznie się o g.17:00 w hali przy ul. Łódzkiej. Rawia pokazała w sobotę, że że jest w świetnej formie, bo gładko pokonała Gimbasket Wrocław 82:41.

Obecnie kaliszanie mają 24 punkty i zajmują przedostatnie miejsce w tabeli. 2 punkty więcej ma MKS Otmuchów, z którym KKS Energa Drogbruk walczy o uniknięcie baraży o utrzymanie się w II lidze. 26 lutego kaliszanie rozegrają zapewne decydujący mecz w Otmuchowie.

Sokół Międzychód – KKS Energa Drogbruk Kalisz 108:77 (27:13, 26:12, 31:28, 24:24)

Sokół Międzychód: Paweł Kopciński (28, 8×3/11), Jakub Nowak (23, 4×3/5), Mikołaj Smarzy (15, 3×3/4), Adam Adamski (9), Jarosław Kalinowski (7), Marcin Chodkiewicz (6), Adam Chodkiewicz (6), Patryk Kuca (4), Łukasz Kwiatkowski (4), Kamil Urban (3, 1×3/1), Maciej Wejman (3, 1×3/3)
KKS Kalisz: Artur Mrówczyński (25, 1×3/6), Jakub Kołodziej (18, 1×3/4), Tobiasz Kol (14), Przemysław Galewski (7, 1×3/2), Błażej Pawlik (6), Patryk Kowalski (3, 1×3/1), Marcin Ostój (2), Bartosz Grochowina (1), Tomasz Bartkowski (1)