Akcja "Kręci mnie bezpieczeństwo" Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji zawitała do Brzezin. Osoby spędzające w sobotę czas na kąpielisku miały okazję zobaczyć jak można uratować osobę tonącą i przy tym samemu być bezpiecznym, ale też nauczyć się udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej.

Akcja "Kręci mnie bezpieczeństwo" poświęcona jest m.in. bezpieczeństwu nad wodą. W sobotnie popołudnie strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu razem z druhami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzezinach zorganizowali pokaz dla osób przebywających na kąpielisku, ale też sami wymieniali doświadczenia, ćwiczyli pierwszą pomoc przedmedyczną oraz ratowanie osoby tonącej, zarówno z pomocą specjalistycznego sprzętu jak i bez niego. Strażacy przypominali także o podstawowych zasadach bezpieczeństwa nad wodą.

- Obserwując zachowania ludzi nad wodą, czasami widać, że niektórym niestety brakuje wyobraźni. Mamy różne tego przykłady. Choćby ostatni przypadek z powiatu ostrowskiego. Osoba, która pływała po akwenie na rowerku wodnym wskoczyła rozgrzana do wody i niestety nastąpił szok termiczny. Niestety nie udało jej się uratować. Pamiętajmy o zdrowym rozsądku kąpiąc się - mówi st. kpt. Tomasz Polak, p.o. naczelnika Wydziału Operacyjno- Szkoleniowego Komendy Miejskiej PSP w Kaliszu.

Od kwietnia tego roku utonęło już ponad 300 osób. W ubiegłym roku utonęły 504 osoby. Najczęstszą przyczyną jest nieostrożność osób przebywających nad wodą, pływanie w miejscach zabronionych, a także wchodzenie do wody po spożyciu alkoholu.

Z regionu

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!