Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kto z nich zasługuje na tytuł „SuperRolnika Wielkopolski”?

Bartłomiej Hypki
Anna i Włodzimierz Cailer (wyślij SMS o treści: ROL.4 pod numer 72355)
Anna i Włodzimierz Cailer (wyślij SMS o treści: ROL.4 pod numer 72355)
Plebiscyt „SuperRolnik Wielkopolski” 2016” wyłoni trzech wzorowych gospodarzy. Czekają na nich atrakcyjne nagrody. Ale sama nominacja do plebiscytu jest już zaszczytem i wyróżnieniem, bo oznacza, że w ten sposób wyróżnieni są gospodarzami wartymi naśladowania.

Konkurs, w którym wybieramy rzetelnych i uczciwych gospodarzy odbywa się już po raz czwarty. Obecnie, z 264 punktami, prowadzi Maciej Pohl z Krotoszyna, drugie miejsce zajmuje Kazimierz Grodzki z Krzyżanek (257 punktów), natomiast trzecie - Ryszard i Barbara Kacperkiewiczowie z Nowej Kakawy w gminie Godziesze Wielkie (255 punktów).

Pełną listę kandydatów zobaczysz TUTAJ

Sylwetki kandydatów z naszego regionu:

Mirosław Sołtysiak (wyślij SMS o treści: ROL.52 pod numer 72355) z Blizanowa wraz z rodziną prowadzi gospodarstwo wyspecjalizowane w chowie trzody chlewnej w cyklu zamkniętym. W gospodarstwie uprawiane są: kukurydza - 25 ha, rzepak - 6 ha oraz zboża, które stanowią bazę paszową dla zwierząt. Rolnik należy do Grupy Producentów Trzody Chlewnej w Kowalewie, dzięki czemu uzyskuje lepsze ceny za sprzedawane tuczniki.

Andrzej Malachiński (wyślij SMS o treści: ROL.51 pod numer 72355) ze Szklarki Myślniewskiej prowadzi 105- hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję trzody chlewnej w cyklu otwartym. Produkcje roślinne to zboża, głównie jęczmień, żyto i mieszanki. Od 1995 r. pan Andrzej prowadzi gospodarstwo samodzielnie, rozwija je realizując wiele inwestycji. Obecnie buduje garaże dla nowoczesnego sprzętu rolniczego. Gospodarzy wspólnie z żoną Katarzyną i synem Szymonem. Córka Ewa pracuje w innej branży. Pan Andrzej jest zdobywcą pucharu prezesa Wielkopolskiej Izby Rolniczej (2012), został też odznaczony medalem za zasługi dla rolnictwa (2010).

Marian Dolata (wyślij SMS o treści: ROL.35 pod numer 72355) z Tarchał Wielkich z żoną i synem gospodaruje na 84 hektarach. W produkcji roślinnej dominują w gospodarstwie zboża przeznaczone na pasze własne. Produkcja zwierzęca to: tucz trzody chlewnej i brojlerów kurzych oraz chów gęsi. Wybudowano też przydomową oczyszczalnię ścieków. Dolatowie zajmują się również działalnością agroturystyczną.

Ilona Włosik (wyślij SMS o treści: ROL.28 pod numer 72355) z Niemojewca prowadzi wspólnie z mężem Krzysztofem gospodarstwo rolne o powierzchni 30 hektarów. Specjalizuje się w produkcji bydła mlecznego i opasowego. Rocznie rodzina Włosików odstawia około 180 tys. l mleka. Oprócz tego państwo Włosikowie uprawiają rzepak, buraki cukrowe i zboża ozime.

Tomasz Połomski (wyślij SMS o treści: ROL.29 pod numer 72355) z Walentynowa wspólnie z żoną Marleną zarządza gospodarstwem o powierzchni 38 ha. Specjalizuje się w produkcji mleka. Rocznie odstawiają około 150 tys. l mleka. Oprócz tego posiadają hodowlę bydła opasowego i trzody chlewnej w cyklu zamkniętym. Uprawiają także zboża, kukurydzę i buraki cukrowe.

Adrianna Szulc (wyślij SMS o treści: ROL.27 pod numer 72355) z Wysocka Wielkiego ma 27 lat. Jest właścicielką gospodarstwa ogrodniczego. Gospodarstwo specjalizuje się w uprawie roślin dwuletnich - bratków i stokrotek, kwiatów rabatowych, chryzantem oraz warzyw. Wizytówką gospodarstwa są ekologiczne, uprawiane na naturalnym podłożu pomidory i ogórki.

Ryszard Kacperkiewicz (wyślij sms o treści: ROL 25) prowadzi wraz z żoną Barbarą gospodarstwo rolne o powierzchni 40 ha w miejscowości Nowa Kakawa. Gospodarstwo specjalizuje się w produkcji trzody chlewnej oraz produkcji roślinnej, głównie zbóż, a ponadto prowadzi działalność usługową z zakresu produkcji roślinnej. Rocznie sprzedaje 2000 sztuk tuczników o wadze 230 ton.

Anna i Włodzimierz Cailer (wyślij SMS o treści: ROL.4 pod numer 72355), których zdjęcie zaprezentowaliśmy już wcześniej, prowadzą gospodarstwo rolne o powierzchni 110 ha w Blizanówku, które wyspecjalizowało się w produkcji mleka. W oborze wolno stanowiskowej utrzymywanych jest 90 krów dojnych o średniej wydajności 9200 litrów mleka rocznie i 100 młodzieży. Całość mleka sprzedawana jest w klasie ekstra.

Kandydata na „SuperRolnika Wielkopolski 2016” mogliście wskazać wszyscy. Obecnie już tylko głosujemy.

Wszystkich nominowanych przez czytelników rolników będziemy kolejno przedstawiać i opisywać ich osiągnięcia na łamach „Ziemi Kaliskiej” i „Głosu Wielkopolskiego”. Głosowanie zakończy się w piątek, 30 września br. o godzinie 23.59.

Przypomnijmy, że SuperRolnikiem Wielkopolski 2015 została Arleta Linka z Dębienka (gmina Stęszew). Drugie i trzecie miejsce zajęli: Bogdan Królik z Chrzypska Wielkiego (gmina Chrzypsko Wielkie i Maciej Oko ze Stróżewa (gmina Chodzież).

Partnerem plebiscytu, organizowanego we współpracy z Wielkopolskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego jest Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Plantatorzy ostrzegają - owoce w tym roku będą droższe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kalisz.naszemiasto.pl Nasze Miasto