(© by MattJP (flickr))

Pierwsze zmarszczki nie dają ci spokoju? Pozbądź się ich za pomocą nożyczek liftingujących!

Pierwsze objawy starzenia się skóry stają się widoczne już po trzydziestych urodzinach. Na twarzy dostrzegalne są wówczas kurze łapki, niewielkie zmarszczki oraz bruzdy, a skóra traci na jędrności. Subtelną korektę zmarszczek i nieinwazyjny lifting skóry można wykonać wówczas za pomocą tak zwanych nożyczek liftingujących skórę.

Nowoczesne odmładzanie skóry

Tradycyjny lifting skóry to inwazyjny zabieg, który wiąże się z ryzykiem wystąpienia powikłań. Dla porównania, usuwanie zmarszczek za pomocą nożyczek liftingujących jest procedurą nieinwazyjną, która z reguły nie powoduje poważnych skutków ubocznych. Na czym polega ten zabieg? Nożyczki liftingujące to urządzenie, które wytwarza multipolarne fale radiowe i bioprądy. Gdy fale radiowe o niskiej częstotliwości przepływają przez skórę, włókna kolagenowe ulegają skróceniu, a skóra błyskawicznie staje się gładsza i bardziej napięta. Aparatura wydziela ciepło, dzięki czemu naczynia krwionośne rozszerzają się, poprawiając tym samym dotlenienie i odżywienie tkanek skóry. Nożyczki liftingujące skórę pobudzają ponadto komórki do wytwarzania białek odpowiedzialnych za elastyczność oraz jędrność skóry.

Fale radiowe stosowane w aparaturze do nieinwazyjnego liftingu skóry mają różne kształty i oddziałują na skórę naprzemiennie. Poprzez zwiększenie masy mięśniowej przyczyniają się one do poprawienia owalu twarzy. Podobnie działają na skórę bioprądy – napinają skórę, pobudzają jej regenerację i pomagają w odzyskaniu świeżego, młodego wyglądu. Zarówno bioprądy, jak i fale radiowe znalazły zastosowanie w kosmetyce już kilka lat temu, ale to właśnie w nożyczkach liftingujących po raz pierwszy wykorzystano je łącznie. Eksperci z zakresu kosmetologii są zdania, że połączenie właściwości odmładzających tych dwóch czynników może przynieść lepsze rezultaty niż stosowanie ich oddzielnie.

Kto może skorzystać z nożyczek liftingujących?

Wskazaniem do zastosowania aparatury wytwarzającej bioprądy i fale radiowe są przede wszystkim pierwsze objawy starzenia się skóry: spadek jędrności, zmarszczki i bruzdy na twarzy. Problemom tym możemy przeciwdziałać za pomocą tradycyjnych metod – liftingu skóry lub innych zabiegów medycyny estetycznej. W większości przypadków procedury te oznaczają jednak ryzyko wystąpienia powikłań. Decydując się na mniej inwazyjne lub całkowicie nieinwazyjne zabiegi, mamy większe szanse na uzyskanie pożądanych efektów bez uszczerbku na zdrowiu i wyglądzie. Nic więc dziwnego, że innowacyjne zabiegi, takie jak lifting z wykorzystaniem specjalnych „nożyczek”, stają się coraz bardziej popularne.

Argumentem na korzyść nieinwazyjnego zabiegu liftingującego jest z całą pewnością fakt, iż trwa on zaledwie 30-50 minut, a skutecznie pobudza skórę twarzy, dekoltu i szyi do odnowy.

Profesjonalne zabiegi odmładzające skórę to prawdopodobnie najlepszy sposób na poprawę jej jędrności, wygładzenie zmarszczek i ujednolicenie kolorytu. Nie zapominajmy jednak, że ładna cera to także zasługa zdrowego trybu życia. Urozmaicona dieta, ruch na świeżym powietrzu i odpowiednio długi sen sprawiają, że skóra jest dotleniona i efektywnie regeneruje się w nocy. Duże znaczenie mają także prawidłowo przeprowadzane domowe zabiegi pielęgnacyjne – dokładne oczyszczanie skóry łagodnymi preparatami, nawilżanie i złuszczanie martwych komórek naskórka. Dbając o cerę, nie tylko poprawiamy jej wygląd, ale także wydłużamy działanie zabiegów kosmetycznych. Dzięki temu zachowujemy młodość na dłużej i odwlekamy moment pojawienia się głębokich zmarszczek.


Wsparcie redakcyjne od:


Kobieta

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!