Jarosław Hampel (na pierwszym planie) walczy o start w GP 2010 Jarosław Hampel (na pierwszym planie) walczy o start w GP 2010

Jarosław Hampel (na pierwszym planie) walczy o start w GP 2010 (© G. Dembiński)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Na torze Brandon Stadium w Coventry, w najbliższy piątek, rozegrany zostanie Grand Prix Challenge. Trzech najszybszych zawodników wywalczy awans do przyszłorocznego cyklu Grand Prix. Wśród kwartetu biało-czerwonych najwięcej szans powrotu do światowej elity ma Jarosław Hampel. Wszyscy fani leszczyńskiej Unii trzymają kciuki za sukces „Małego” na Wyspach Brytyjskich!

Mistrz świata juniorów ze szwedzkiej Kumli (2003) ścigał się regularnie w cyklu Grand Prix w latach 2004–2007. Hampel wypadł z wielkiej gry wskutek kontuzji. – Chcę wrócić na światowe salony. Brakowało mi przez dwa lata niezapomnianej, niepowtarzalnej atmosfery oraz presji związanej ze ściganiem na najwyższym poziomie – przyznaje jeden z liderów Byków.

– Miałem trzy wielkie sportowe marzenia w tegorocznym sezonie. Wywalczyłem trzeci złoty medal w Drużynowym Pucharze Świata. Niestety, drugie nie spełniło się, gdyż z Unią Leszno przegrałem batalię o mistrzowską koronę. Więc niech spełni się trzecie – powrót do Grand Prix w roku przyszłym wywalczony na torze – przyznał „Mały” przed wyprawą do Anglii. Rywalami Hampela w premierowym wyścigu na 301-metrowym torze Pszczół – będą Chris Holder, Chris Harris i Kauko Nieminen. Hampel podróżować będzie do Anglii ze Szwecji, tuż po wtorkowym meczu ligowym Elitserien.

– Wiem, jak ścigać się skutecznie na owalu Brandon Stadium. Skoncentrujemy się na perfekcyjnym przygotowaniu silników po treningu w Coventry. Wtedy wszystko powinno być okay – dodaje Hampel. Pragnie on wywalczyć powrót do elitarnego towarzystwa na torze, a nie oczekiwać na nominację włodarzy BSI przy zielonym stoliku, gdzie zostaną przyznane cztery stałe „dzikie” karty. – Bez Jarka Hampela cykl Grand Prix jest uboższy – twierdzi Krzysztof Cegielski były reprezentant Polski, wychowanek gorzowskiej Stali, dziś komentator telewizyjny. Ale margines na błędy jest wąski, gdy trzeba zameldować się na podium.

Warto dodać, że w Coventry o awans do przyszłorocznych mistrzostw świata walczyć będzie aż czterech uczestników GP 2009 – Harris, Kenneth Bjerre, Fredrik Lindgren i Grzegorz Walasek.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!