Powietrzny artysta, który zawsze przykuwa uwagę widzów. Oto Nicolas Ivanoff

Nicolas Ivanoff był naturalnym pretendentem do tytułu mistrza świata Red Bull Air Race po tym jak zwyciężył w San Diego i przez pierwszą połowę sezonu 2009 zajmował czołowe miejsca w stawce. Elegancja z jaką francuski pilot pokonuje ciasne zakręty sprawia, że nie sposób oderwać od niego wzroku.

Ivanoff urodził się na Korsyce, ale ma rosyjskie i greckie korzenie. Jego postać od zawsze była nieco zagadkowa. Jest w stanie latać bezbłędnie, zajmując miejsce na podium, by w kolejnym wyścigu otrzymać serię kar i nie wejść do czołowej ósemki. Sztukę podniebnych akrobacji porównuje do „malowania w powietrzu". Kiedy wszystko idzie zgodnie z planem jego indywidualny, pełen ekspresji styl ogląda się z niesamowitą przyjemnością.

Francuz zafascynowany jest nowinkami technicznymi i sportem motorowym. Jego maszyna często przechodzi liczne modyfikacje mające na celu poprawienie prowadzenia i kontroli nad samolotem. Mechaniczne udoskonalenia stale pomagają mu o osiąganiu coraz to lepszych wyników.

Nicolas na stałe związał się z lotnictwem, gdy został instruktorem w słynnej podniebnej szkole „Corse Voltige", które znajduje się na jego rodzinnej wyspie. W 1990 roku zajął się aerobatyką. Siedem lat później został członkiem „Francuskiej Drużyny Aerobatycznej", z którą w 2000 roku zdobył mistrzostwo świata. W sezonie 2004 był drugi na mistrzostwach French Aerobatics w klasie Unlimited.

Red Bull Air Race Piloci

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!