Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Obecny mistrz świata, który postara się obronić tytuł. Poznajcie Paula Bonhomme:

Paul Bonhomme jest najbardziej utytułowanym pilotem w historii Red Bull Air Race. Od czasu powstania tej dyscypliny w 2003 roku sławny brytyjski as przestworzy wygrał rekordową liczbę 13 wyścigów i na 50 startów aż 36 razy stawał na podium. Dwukrotny Mistrz Świata Red Bull Air Race (2009, 2010) zajął także drugie miejsce w poprzednich dwóch edycjach mistrzostw w sezonie 2007 i 2008.

„Wyjątkowe w Red Bull Air Race jest to, że jest to najszybszy sport motorowy świata. Ścigamy się samolotami, a format zawodów jest bardzo dynamiczny. Ludziom przypada do gustu ta mieszanka latania i emocji związanych z naprawdę dobrą rywalizacją. Najlepszym momentem związanym z Red Bull Air Race było dla mnie wygranie mistrzostwa świata w Barcelonie w 2009 roku. Upragnione zwycięstwo w Hiszpanii, po tym jak niewiele brakło mi do triumfu w sezonie 2007 i 2008, było naprawdę wspaniałe."

Bonhomme, który jest typowym brytyjskim dżentelmenem z nienagannymi manierami i wspaniałym poczuciem humoru jest również najbardziej szanowanym pilotem w historii tego sportu. Zawsze cieszył się popularnością zarówno wśród fanów tej dyscypliny, jak i rywali. Niezwykła wola zwycięstwa pomogła mu rozwinąć ten sport na przestrzeni ośmiu sezonów Red Bull Air Race.

Gdy Bonhomme nie startuje w wyścigach, jest kapitanem komercyjnych linii lotniczych i za sterami Boeinga 474s zwiedza świat. Anglik zaczął latać w bardzo młodym wieku. Jego ojciec był pilotem, matka stewardessą, a brat także jest pilotem komercyjnym. Zaczynał jako 16-latek od sprzątania hangarów, polerowania i tankowania samolotów w White Waltham Airfield w Anglii. Następnie, w wieku 18 lat zdobył licencję pilota prywatnego.

Niedługo potem pracował jako instruktor latania, a później jako pilot taksówek powietrznych i linii czarterowych. Jego kariera akrobatyczna rozpoczęła się w 1986 roku i od tamtej pory regularnie występuje w pokazach lotniczych. Latał samolotami takimi jak Yak 50, Extra 300 czy Sukhoi 26.

Reprezentant Anglii mieszka na stałe w Cambridge ze swoją żoną, pasierbem i trzema małymi córkami. Po wygraniu drugich Mistrzostw Świata Red Bull Air Race w 2010 roku, otrzymał prestiżowe odznaczenie Guild Sword of Honour przyznawane przez Guild of Air Pilots and Air Navigators.

Red Bull Air Race Piloci

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!