Najmłodszy pilot w stawce, który nie boi się rywalizacji z weternami. Oto Pete McLeod:

W swoich pierwszych dwóch sezonach Red Bull Air Race, Pete McLeod udowodnił, że drzemie w nim ogromny potencjał i robi znaczne postępy. Udało mu się wskoczyć z 15. miejsca w debiutanckim sezonie 2009 na 5. miejsce w zaledwie jeden rok! McLeod to najsłynniejszy lotnik w Kanadzie. Zapisał się na kartach historii, gdy w 2009 roku został najmłodszym pilotem startującym w mistrzostwach świata Red Bull Air Race. Miał wówczas zaledwie 25 lat.

„Dla mnie Red Bull Air Race to esencja najlepszych rzeczy w życiu – bycia w samolocie, przemieszczania się z dużą prędkością, wykonywania zręcznych manewrów, zbliżania się do ziemi, lifestyle'u i podróży. Rywalizacja jest bardzo zacięta, a powrót na tor jest pewnego rodzaju odrodzeniem mojego ducha. Praktycznie wychowałem się w samolotach. Jadłem, oddychałem i spałem, myśląc o zawodach akrobatycznych, pokazach freestyle'owych i Red Bull Air Race. Lubię podniebne akrobacje, ale brakuje mi w nich aspektu rywalizacji, jaki pojawia się w wyścigach. Chcę mierzyć się z najlepszymi pilotami na świecie."

Ukończył ekonomię na Uniwersytecie Zachodniego Ontario, a teraz poświęca się studiowaniu swojej dyscypliny sportowej. Przyswaja cenne lekcje oglądając i słuchając uznanych weteranów.

Już w jego drugim sezonie startów pokonywał wielu ze swoich mentorów lotnictwa. W 2010 roku McLeod znajdował się na prostej drodze na szczyt rankingu. Po zawieszenie organizacji zawodów jego plan nie mógł zostać zrealizowany. Kanadyjczyk jest pewien, że po wznowieniu mistrzostw świata uda mu się zrealizować wcześniejsze założenia i być najlepszym. Jest zdeterminowanym i skoncentrowanym zawodnikiem, którego celem jest zdobycie tytułu najmłodszego Mistrza Świata Red Bull Air Race.

McLeod po raz pierwszy wzbił się w powietrze, mając zaledwie sześć tygodni, a wieku trzech lat dostał w swoje ręce stery, siedząc na kolanach ojca - od tamtej pory nieprzerwanie lata samolotami. McLeod, który był pilotem latającym na odległych i trudnodostępnych terenach północnej Kanady, otrzymał licencję pilota prywatnego w wieku 16 lat, a dwa lata później przerzucił się na akrobatykę lotniczą. Jako 18-latek został instruktorem akrobatyki i zaczął startować w zawodach w swoim pierwszym samolocie akrobacyjnym Pitts Special. Po pierwszych sukcesach i kilku tytułach, w tym wygraniu Uczelnianych Mistrzostw Ameryki Północnej w wieku 20 lat, 23-letni McLeod zaistniał na profesjonalnej światowej scenie. Startował w międzynarodowych zawodach na pięciu kontynentach. Po ukończeniu studiów w 2006 roku, wkroczył w świat pokazów lotniczych i w 2007 roku zajął 2. miejsce w Mistrzostwach USA w Akrobacji Lotniczej w klasie Advanced.

Red Bull Air Race Piloci

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!