Medalowy początek sezonu pływaków UKS REKIN Kalisz

UKS REKIN KALISZ
Udanie zainaugurowali nowy sezon młodzi pływacy Uczniowskiego Klubu Sportowego REKIN Kalisz startując w minioną sobotę w rozegranych w Oleśnicy Ogólnopolskich Zawodach Pływackich Torpeda Cup w gronie 310 zawodników z 26 klubów wywalczyli 6 medali: 2 złote i 4 brązowe.

Cezary Wytwer zdominował rywalizację w stylu klasycznym w roczniku 2002 zdobywając złote medale zarówno na 50 m. z czasem 38,92 s. jak i na 100 m. z wynikiem 1,25,10 min. Ponadto wywalczył brązowy medal w konkurencji 100 m. stylem grzbietowym z rezultatem 1,21,27 min.

Dwa medale brązowe zdobyła Martyna Jakubczak (rocznik 2002), która była 3 na dystansie 50 m. stylem grzbietowym z czasem 36,55 s. oraz w konkurencji 100 m. stylem dowolnym z wynikiem 1,11,66 min. Ponadto zajęła 4 miejsce na 50 m. stylem dowolnym z rezultatem 32,46 s.

Brązowy medal wywalczył także Mikołaj Biedka (rocznik 2003) na dystansie 50 m. stylem klasycznym z czasem 42,95 s. Był też 4 na 100 m. stylem klasycznym oraz 5 na 100 m. delfinem.

Najmłodszy z zawodników Rekina 10-letni Daniel Wytwer dwukrotnie otarł się o podium zajmując odpowiednio: 5 miejsce na 50 m. stylem dowolnym oraz 4 pozycję na 50 m. delfinem.

Trenerem zawodników UKS Rekin Kalisz na co dzień trenujących na basenie Aquapark Kalisz jest Bogumił Żyro, który podsumowując start swoich podopiecznych powiedział: Wszyscy już w pierwszym występie po wakacyjnej przerwie pobili swoje rekordy życiowe, co dobrze rokuje na dalszą część sezonu. Wywalczone miejsca i osiągnięte rezultaty będą stanowić motywację do dalszej pracy. Jednocześnie zachęcam dzieci z roczników 2001-04 potrafiące pływać i chcące doskonalić swoje umiejętności do wstąpienia do naszego klubu.

Przygotowanie do zawodów i występ w nich był możliwy dzięki wsparciu udzielonemu niedawno powstałemu klubowi przez Pana Stefana Lisa właściciela spółki AUTO CENTRUM – LIS – Autoryzowanego Dealera Mitsubishi i Hyundai.