Memoriał Tadeusza Pasika. Kajakarze rywalizowali na Prośnie w Kaliszu

Memoriał Tadeusza Pasika w Kaliszu
Memoriał Tadeusza Pasika w Kaliszu Andrzej Kurzyński (c)
Memoriał Tadeusza Pasika odbył się w niedzielę w Kaliszu. W zawodach rozgrywanych na rzece Prośnie rywalizowało ponad 250 zawodniczek i zawodników reprezentujących 15 klubów z całego kraju.

Memoriał Tadeusza Pasika tradycyjnie zorganizowało Kaliskie Towarzystwo Wioślarskie. W zawodach wzięli udział przedstawiciele klubów z Olsztyna, Sieradza, Poznania, Trzcianki, Pamiątkowa, czy Rokietnicy. Po wielu latach przerwy na Prośnie ponownie rywalizowali kanadyjkarze.

- 22. Memoriał Tadeusza Pasika okazał się rekordowy pod względem frekwencji. Tą imprezą inaugurujemy obchody 120-lecia Kaliskiego Towarzystwa Wioślarskiego. Jestem szczęśliwy, że Prosna odżyła. Szkoda, jedynie że rzeka zarasta, bo moglibyśmy rywalizować na dłuższym dystansie. W tej chwili jest to 500 metrów, a zawodnicy muszą krążyć wokół boi - mówi Lech Burchard, prezes Kaliskiego Towarzystwa Wioślarskiego.

Memoriał Tadeusza Pasika przyciągnął zarówno najmłodszych zawodników, jak i weteranów. W sumie rozegrano ponad 20 biegów. W biegu memoriałowym o puchar ufundowany przez Janinę Pasik rywalizowały sztafety k1 4x 200 metrów. Najlepsza okazała się ekipa KST Olsztyn, która wyprzedziła Posnanię oraz UKS Pamiątkowo.

Bieg k1 na 1000 metrów młodzików z rocznika 2001 o puchar marszałka województwa wielkopolskiego wygrał Oleg Kindler z UKS Błyskawica. Puchar prezydenta miasta Kalisza zdobyła Julia Wieczorek startująca w k1 1000 metrów w kategorii młodziczek z rocznika 2000. Rywalizację o puchar prezesa KTW wygrał kanadyjkarz Alan Szerszeniewski w kategorii C1 junior młodszy na dystansie 500 metrów.

Spośród reprezentantów KTW najlepiej spisała się Weronika Jackowska, która w biegu k1 1000 metrów w kategorii dzieci - dziewczynki zajęła drugie miejsce. Trzecie miejsce w kategorii k2 500 metrów zajęli Michał Błażejewski i Erwin Szczepański.