Memoriał Tadeusza Pasika odbył się w niedzielę w Kaliszu. W zawodach rozgrywanych na rzece Prośnie rywalizowało ponad 250 zawodniczek i zawodników reprezentujących 15 klubów z całego kraju.

Memoriał Tadeusza Pasika tradycyjnie zorganizowało Kaliskie Towarzystwo Wioślarskie. W zawodach wzięli udział przedstawiciele klubów z Olsztyna, Sieradza, Poznania, Trzcianki, Pamiątkowa, czy Rokietnicy. Po wielu latach przerwy na Prośnie ponownie rywalizowali kanadyjkarze.

- 22. Memoriał Tadeusza Pasika okazał się rekordowy pod względem frekwencji. Tą imprezą inaugurujemy obchody 120-lecia Kaliskiego Towarzystwa Wioślarskiego. Jestem szczęśliwy, że Prosna odżyła. Szkoda, jedynie że rzeka zarasta, bo moglibyśmy rywalizować na dłuższym dystansie. W tej chwili jest to 500 metrów, a zawodnicy muszą krążyć wokół boi - mówi Lech Burchard, prezes Kaliskiego Towarzystwa Wioślarskiego.

Memoriał Tadeusza Pasika przyciągnął zarówno najmłodszych zawodników, jak i weteranów. W sumie rozegrano ponad 20 biegów. W biegu memoriałowym o puchar ufundowany przez Janinę Pasik rywalizowały sztafety k1 4x 200 metrów. Najlepsza okazała się ekipa KST Olsztyn, która wyprzedziła Posnanię oraz UKS Pamiątkowo.

Bieg k1 na 1000 metrów młodzików z rocznika 2001 o puchar marszałka województwa wielkopolskiego wygrał Oleg Kindler z UKS Błyskawica. Puchar prezydenta miasta Kalisza zdobyła Julia Wieczorek startująca w k1 1000 metrów w kategorii młodziczek z rocznika 2000. Rywalizację o puchar prezesa KTW wygrał kanadyjkarz Alan Szerszeniewski w kategorii C1 junior młodszy na dystansie 500 metrów.

Spośród reprezentantów KTW najlepiej spisała się Weronika Jackowska, która w biegu k1 1000 metrów w kategorii dzieci - dziewczynki zajęła drugie miejsce. Trzecie miejsce w kategorii k2 500 metrów zajęli Michał Błażejewski i Erwin Szczepański.

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: kalisz@naszemiasto.pl

Wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.
Organizujesz imprezę? Poinformuj nas!


Kalisz.naszemiasto.pl Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!