Arkadiusz Wełna triumfuje

Arkadiusz Wełna triumfuje. W 2014 r. zorganizuje mistrzostwa Polski seniorów w boksie (© Mariusz Kurzajczyk)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Mistrzostwa Polski w boksie seniorów w 2014 roku odbędą się w Kaliszu. We wtorek zarząd Polskiego Związku Bokserskiego pozytywnie ocenił propozycję Arkadiusza Wełny, który przedstawił projekt organizacji tej prestiżowej imprezy w grodzie nad Prosną. Kilkudniowe zawody wieńczyć będzie zawodowa gala z udziałem kaliskich pięściarzy.

O tym, że Mistrzostwa Polski w boksie mogą zostać zorganizowane w Kaliszu mówiono w kuluarach od kilku tygodni. Przedstawiciele PZB bardzo pozytywnie ocenili dwie gale bokserskie, organizowane przez Arkadiusza Wełnę, który marzył o ściągnięciu nad Prosnę najlepszych polskich pięściarzy-amatorów.
- Przed kilkoma miesiącami zapowiadałem, że zrobię wszystko, żeby o kaliskim boksie znów było głośno - powiedział nam zaraz po ogłoszeniu decyzji pięściarskiej centrali Arkadiusz Wełna.

85. Otwarte Mistrzostwa Polski w boksie odbywać się będą od 12 do 16 marca 2014 r. Niewykluczone, że rozpoczną się wcześniej.
- Otwarta formuła polega na tym, że zgłosić się może każdy, a więc finały poprzedzać będą eliminacje, których długości obecnie nie można ocenić - tłumaczy Janusz Stabno, sekretarz generalny PZB.

Mistrzostwa Polski w boksie to najważniejsza krajowa impreza dla nieprofesjonalnych zawodników. Pierwsze rozegrane w 1924 roku. W Kaliszu odbędą się po raz pierwszy w historii.

Gala z kaliszanamiZwykle krajowy czempionat poprzedzały eliminacje strefowe. Tym razem szansę dostanie każdy.
- Zależało mi na tym, żeby do Kalisza ściągnąć jak najwięcej zawodników i jak najbardziej wypromować nasze miasto. Bez wsparcia władz Kalisza oraz dyrektora OSRiR Mirosława Przybyły organizacja takich zawodów nie byłaby możliwa - wyjaśnia Wełna.

Mistrzostwa z Kliczką?Promocji miasta służyć ma także gala zawodowa, która zakończy Mistrzostwa Polski w boksie. Wezmą w niej udział kaliscy pięściarze m.in. Anna Sikora i Sebastian Skrzypczyński. To jednak nie koniec niespodzianek. W końcu listopada Wełna jedzie do Kijowa.
- Jestem umówiony z Witalijem Kliczką, którego będę namawiać, aby był honorowym gościem naszej imprezy - tłumaczy organizator MP.

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Zmartwiony (gość)

I z czego się tu cieszyć, najpierw siedział za handel narkotyków i ludzi, a teraz oficjalnie i prawnie znów zarabia na biednych naiwnych, którzy pozwalają sie bić po buzi( delikatnie mówiąc). Sam niech da sie walić po mo....e, a potem niech sie z tego cieszy. Szkoda mi tych młodych naiwnych. Przejrzyjcie na oczy zanim wam zdrowie zmarnuje ,,wielki promotor''

jacusrybus (gość)

TAK... A W WADZE LEKKO ŚMIESZNEJ WYSTĄPI STARY MILICYJNY BANDYTA NIEJAKI RUTKOWSKI !!! PODOBNO ZAŻYCZYŁ SOBIE W NAROŻNIKU CAŁE WIADERKO [wiecie takie do spluwania] ŻELU NA SWOJĄ ŁYSĄ ,,CZUPRYNĘ,,...!!! A TAK POWAŻNIE TO ŻYCZĘ ,,WEŁENCE,, SUKCESÓW !!!