MKS Calisia Kalisz po zaciętym meczu uległa Politechnice Opolskiej [FOTO]

Andrzej Kurzyński
MKS Calisia Kalisz - KU AZS Politechnika Opolska
MKS Calisia Kalisz - KU AZS Politechnika Opolska Andrzej Kurzyński
W kolejnym meczu fazy play-off o miejsca od 5 do 8 w pierwszej lidze siatkarek MKS Calisia Kalisz uległa we własnej hali po bardzo zaciętym meczu zespołowi AZS Politechnika Opolska 2:3. Rewanż za tydzień w Opolu.

To był najbardziej zacięty mecz w wykonaniu siatkarek MKS Calisia Kalisz w tym sezonie. Do rozstrzygnięcia spotkania potrzebny był tie-break, ale aż cztery odsłony kończyły się dopiero na przewagi.

Mecz lepiej rozpoczęły podopieczne Daniela Przybylskiego, które wygrały pierwszego seta 27:25. W drugim secie kaliszanki przegrywały już 18:10, by ostatecznie ulec rywalkom 26:24. Trzeci set także padł łupem akademiczek z Opola. W czwartej odsłonie zdecydowanie lepsza była Calisia i o losach meczu musiał zdecydować tie-break. Opolski zespół rozpoczął tę partię od prowadzenia 5:0. Siatkarki z Kalisza kolejny raz w tym spotkaniu pokazały charakter i ruszyły do odrabiania strat. Udało im się wyjść na prowadzenie 14:13, ale opolanki wybroniły meczbola, a chwilę później mogły cieszyć się ze zwycięstwa 17:15...

- Zdecydowanie był to mecz, w którym zdecydowało szczęście. Nam niestety uciekały początki setów. Gdyby nie to, to zapewne sety mogłyby kończyć się naszą wysoką wygraną. Ale to jest siatkówka, która nie toleruje błędów - mówi Daniel Przybylski, trener MKS Calisii Kalisz. - No cóż. jedziemy teraz do Opola pełni pozytywnej energii i spróbujemy powalczyć tam o zwycięstwo. W sezonie wszystkie nasze mecze z Opolem kończyły się w pięciu setach. Przegraliśmy w Kaliszu wygrywaliśmy w Opolu. i teraz znowu jedziemy do Opola...

MKS Calisia Kalisz - KU AZS Politechnika Opolska 2:3 (27:25, 24:26, 27:29, 25:15, 15:17)