Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

MKS Drogbruk Kalisz: Czwarte zwycięstwo w tym sezonie

MKS Drogbruk Kalisz - KS Basket Piła
MKS Drogbruk Kalisz - KS Basket Piła Andrzej Kurzyński (c)
Czwarte w tym sezonie zwycięstwo i zarazem trzecie ponad stupunktowe odnieśli w sobotę koszykarze II-ligowego MKS Drogbruk Kalisz, którzy na własnym parkiecie pewnie pokonali KS Basket Piła 102:87.

MKS Drogbruk Kalisz wyszedł na prowadzenie już w ósmej sekundzie spotkania i nie oddał go już do końca. Kaliszanie już od pierwszych akcji postanowili rzucić rywala na kolana. Mecz rozpoczął się od dwóch celnych trójek w wykonaniu Łukasza Wojciechowskiego i najskuteczniejszego strzelca MKS Drogbruk Kalisz Artura Mrówczyńskiego, który w całym meczu zaliczył 30 "oczek". Po nieco ponad pięciu minutach gry MKS Drogbruk Kalisz wygrywał już różnicą 20 punktów. Ostatecznie MKS Drogbruk Kalisz wygrał pierwszą kwartę 36:17. Druga odsłona była bardziej wyrównana, a w połowie trzeciej kwarty przewaga kaliszan stopniała do dziesięciu punktów. Kaliszanie ponownie odskoczyli na 15 punktów i do końca kontrolowali przebieg meczu. W czwartej części na parkiecie trenerzy dali pograć głownie rezerwowym zawodnikom.

- Wiedzieliśmy, że MKS będzie rzucał za trzy. Ale przyjechaliśmy tutaj powalczyć i powalczyliśmy - skwitował Wojciech Zeidler, trener KS Basket Piła. - Niewiele mogliśmy jednak zrobić. Mam praktycznie pięciu zawodników na poziomie II ligi. Pozostali zawodnicy, to praktycznie jeszcze dzieci z roczników 1995 i 1996.

MKS Drogbruk Kalisz
odniósł czwarte zwycięstwo w tym sezonie. Mimo okazałej wygranej, trener MKS miał pretensje do swoich zawodników głownie za brak skuteczności w obronie.

- Rozpoczęliśmy agresywnie i skutecznie w ataku, ale przy tej obronie popełniamy za dużo błędów. Jeśli pozwalamy sobie rzucić 90 punktów u siebie, to jest to problem i na wyjeździe nie uda się takich meczów wygrać - powiedział Piotr Czaska. - Z jednej strony mecz był poukładany, wypracowaliśmy sobie przewagę i mogliśmy spokojnie grać, ale z drugiej oczekuje od zawodników pełnej koncentracji, abyśmy cały czas byli przygotowani do walki.

MKS Drogbruk Kalisz - KS Basket Piła 102:87 (36:17, 19:23, 23:17, 24:30)

MKS Drogbruk: Mrówczyński 30, Wojciechowski 18, Pławucki 16, Sierański 9, Zyber 6, Kołodziej 6, Galewski 5, Kowalski 4, Oleszkin 3, Szymczak 3, Kluszczyński 2, Kaczmarek.

Basket: Chelis 25, Pochylski 21, Dybek 15, Gibaszek 11, Maryniewski 4, Uliczka 7, Pasieka 2, Zając 2, Gaweł0, Mostek 0

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0