MKS Kalisz lepszy od Gwardii

W półfinale turnieju MKS Kalisz pokonał Gwardię Opole, a w finale przegrał ze Śląskiem UG Opatówek
MKS Kalisz zajął drugie miejsce w turnieju noworocznym w Opatówku. Kaliszanie przegrali jedynie z zespołem PGNiG Superligi i spisywali się całkiem przyzwoicie.

Śląsk Wrocław to bardzo mocny rywal, ale MKS Kalisz długo walczył z nim jak równy z równym. Gospodarze rozpoczęli od bramek Grzegorza Gomółki i Macieja Nowakowskiego, ale goście szybko wyrównali. Kaliska ekipa grała dobrze w obronie, a nawet gdy gościom udawało się przez nią przebić, między słupkami świetnie spisywał się Filip Jarosz. Tym niemniej kilka minut przed przerwą Śląsk odskoczył na kilka oczek. W drugiej części niewiele się zmieniło, dobrze bronił Tymon Trojański, ale na ekstraligowców to było trochę za mało.

Dodajmy, że w półfinale imprezy MKS Kalisz wysoko wygrał z Gwardią Opole, niepokonanym liderem I ligi! W tym sezonie kaliszanie przegrywali z podopiecznymi Rafała Kuptela w lidze i w Pucharze Polski. Tymczasem pierwsza potyczka Handball Cup Opatówek zaczęła się niespodziewanie od udanych akcji Macieja Nowakowskiego i Grzegorza Celka i prowadzenia 3:0.

Potem udało się utrzymać tę przewagę, w czym ogromna zasługa Filipa Jarosza. W końcówce pierwszej części MKS Kalisz powiększył ją o jedną bramkę dzięki błyskawicznej i skutecznej akcji. Kaliszanie mieli 7 sekund na rozegranie piłki, która od Filipa Surosza i Tomasza Wawrzyniaka trafiła do Nowakowskiego, a ten pięknie trafił. Po przerwie gospodarze nadal dyktowali warunki gry i ponownie na pochwały zasługuje bramkarz Tymon Trojański.

MKS Kalisz - PE Gwardia Opole 32:24 (15:11)
MKS: Jarosz, Trojański - Celek 7, Adamczak 4, Gomółka 4, Surosz 4, Strzebiecki 3, Nowakowski 3, Wawrzyniak 2, Sieg 2, Krzywda 2, Kobusiński.

MKS Kalisz - Śląsk Wrocław 18:27 (9:13)
MKS: Jarosz, Trojański - Gomółka 5, Adamczak 3, Nowakowski 2, Surosz 2, Krzywda 2, Adamski 1, Frankowski 1, Sieg 1, Kobusiński, Wawrzyniak, Strzebiecki.