Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w siatkówce dziewcząt. W Kaliszu rozdano medale [FOTO]

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w siatkówce dziewcząt. W Kaliszu rozdano medale Andrzej Kurzyński
Reprezentacja województwa śląskiego zwyciężyła w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w siatkówce dziewcząt podczas turnieju rozgrywanego w Kaliszu. Na drugim miejscu uplasowało się województwo mazowieckie, a na trzecim małopolskie. Ekipa z Wielkopolski z dwiema kaliszankami w składzie wywalczyła czwarte miejsce.

Przez trzy dni w Kaliszu rywalizowało szesnaście reprezentacji wojewódzkich w ramach Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w siatkówce dziewcząt. W niedzielę odbyły się finałowe spotkania oraz uroczyste podsumowanie imprezy.

W meczu o trzecie miejsce województwo małopolskie ograło zespół z Wielkopolski 3:0 (25:21, 25:21, 25:18). W finale zmierzyły się ekipy ze Śląska i Mazowsza. Lepsza okazała się reprezentacja Sląska, która zwyciężyła 3:1 (25:21, 26:24, 22:25, 2517).

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w siatkówce dziewcząt w Kaliszu - klasyfikacja końcowa