Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ogólnopolskie Letnie Warsztaty Muzyki Dawnej w Kaliszu za nami ZDJĘCIA

Bartłomiej Hypki
Bartłomiej Hypki
Ogólnopolskie Letnie Warsztaty Muzyki Dawnej w Kaliszu za nami
Ogólnopolskie Letnie Warsztaty Muzyki Dawnej w Kaliszu za nami Małgorzata Jackowska
Młodzi muzycy z Kielc, Lęborka, Ostrzeszowa, Mielca, Suchej Beskidzkiej, Dobroszyc, Białegostoku oraz ... Chicago przez pięć dni doskonalili swoje umiejętności w muzyce dawnej i tańcu podczas XVI Ogólnopolskich Letnich Warsztatów Muzyki Dawnej.

Zajęcia odbywały się pod okiem świetnych wykładowców, instruktorów - muzyków: prof. dr. hab. Cezarego Szyfmana, dr. Marka Nahajowskiego, dr. Henryka Kasperczaka, Tadeusza Czechaka, Dariusza Brojka (taniec) i dr Beaty Koteckiej (rzeźba), którzy na co dzień pracują w uczelniach wyższych, ale od lat chętnie przyjeżdżają do Kalisza, gdy tylko zabrzmi hasło: Schola Cantorum.

Tegoroczne Letnie Warsztaty to ponad dziewięćdziesięciu uczestników z opiekunami, 150 godzin zajęć muzycznych, tanecznych i plastycznych, cztery koncerty (w 1 oddziale PKO Banku Polskiego w Kaliszu, Pałacu Tłokinia, kościele franciszkanów i Państwowej Szkole Muzycznej w Kaliszu).

- Koncert podsumowujący to wspaniałe spotkanie pod znakiem muzyki dawnej - w sobotę - był planowany przy baszcie Dorotce, ale kapryśna pogoda i deszcz spowodowały, że trzeba było szybko przenieść się do gościnnej jak zawsze Szkoły Muzycznej. Tu nastąpiła prezentacja efektów warsztatów plastycznych pod tajemniczym tytułem "Pudrowana peruka i białe pantofle – akompaniament plastyczny - informuje Małgorzata Jackowska, prezes stowarzyszenia "Schola Cantorum".

Kaliskie Stowarzyszenie Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży Schola Cantorum, organizator Letnich Warsztatów, serdecznie dziękuje wszystkim, którzy od lat wspierają tak festiwal, jak i letnie działania Scholi. - To zupełnie oczywiste - w żadnym innym miejscu bowiem muzyka dawna, taniec dawny i sztuki plastyczne, nie mają takiej aury jak właśnie w Kaliszu, gdzie od kilkudziesięciu lat mieszkańcy identyfikują się z Festiwalem Schola Cantorum i traktują jego tematykę jako jedną z najwspanialszych tradycji - dodaje Małgorzata Jackowska.

Projekt został zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, Miasta Kalisza i Fundacji PKO Banku Polskiego.

Śnieg jej niestraszny. Justyna Kowalczyk trenuje na lodowcu w skąpym stroju

Agencja TVN

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kalisz.naszemiasto.pl Nasze Miasto