Okręgowy Puchar Polski. KKS Kalisz zwyciężył 2:1 w Jaraczewie, a Prosna 0:2 przegrała z Ostrovią [WIDEO]

KKS Kalisz
W trzeciej rundzie Okręgowego Pucharu Polski KKS Kalisz spotkał się z liderem grupy I klasy B - GKS-em Jaraczewo i zwyciężył 2:1 na wyjeździe . Z kolei Prosna Kalisz na własnym boisku nie sprostała czwartoligowej Ostrovii, przegrywając 0:2.

Trener Dariusz Marzec wykorzystał mecz pucharowy, żeby sprawdzić zmienników. Nawet na ławce rezerwowych nie pojawili się czołowi zawodnicy: Marcin Radzewicz, Robert Tunkiewicz, Mateusz Gawlik czy Hubert Antkowiak. Natomiast od 1. minuty zagrał debiutant w zespole seniorów 17-letni junior Michał Gramczewski.

Okazało się, że gospodarze nieprzypadkowo zajmują pierwsze miejsce w klasie B, bo już w pierwszej części stworzyli kilka groźnych sytuacji. Tym niemniej do bramki jako pierwszy trafił KKS-iak Krzysztof Krysztofowicz, który wykorzystał długi wyrzut z autu Tomasza Owczarka, a pięć minut później na 0:2 uderzeniem z 18 m podwyższył Gabriel Vidal Gonzalez.

O tym, że miejscowi nie zamierzają poddać się bez walki przekonał kaliszan Ukrainiec Ruslan Demydenko, który w 59. minucie zdobył kontaktowego. W 80 minucie czerwoną kartkę za akcję ratunkową i faul na Demydence zobaczył kaliski bramkarz Kamil Kosut. Z boiska musiał zejść także kontuzjowany Demydenko.
W IV rundzie KKS zmierzy się Sokolem Bralin, który pokonał Polonię Kępno 1:0.

GKS Jaraczewo – KKS Włókniarz 1925 Kalisz 1:2 (0:2)
0:1 Krzysztof Krysztofowicz 29 głową, 0:2 Gabriel Vidal Gonzalez 34, 1:2 Ruslan Demydenko 59, głową.
KKS zaczął w składzie: Kosut – Gramczewski (46 Wasiluk), Lis, Żytko, Staszak, Ślesicki, Domagalski, Owczarek (46 Stefaniak), Krysztofowicz, Matuszewski, G. Gonzalez

Prosna Kalisz - Ostrovia 0:2 (0:1)
0:1 Maciej Kaniewski 41, 0:2 Mateusz Ziemiański 90.