Osobowość Roku 2017 w Kaliszu i powiecie kaliskim. Oto aktualni liderzy

Trwa plebiscyt Osobowość Roku 2017. Etap powiatowy potrwa do 31 stycznia, do godziny 21. Tego dnia poznamy zwycięzców, którzy zachowując zdobyte głosy przejdą do etapu drugiego, wojewódzkiego. Głosowanie wojewódzkie potrwa od 2 do 14 lutego, także do godziny 21.
Trwa plebiscyt Osobowość Roku 2017 w Kaliszu i powiecie kaliskim
 Głos Wielkopolski

Podczas etapu powiatowego wybieramy Osobowość Roku w każdej z czterech kategorii na poziomie powiatu. Do etapu wojewódzkiego zostaną zakwalifikowani ci, którzy uzyskają największą liczbę głosów w poszczególnych kategoriach w swoich powiatach. Z każdego powiatu do etapu wojewódzkiego przejdzie zwycięzca głosowania.

Nagrodą główną jest najwyższe wyróżnienie - unikatowa statuetka Tulipana Głosu Wielkopolskiego. Jest ona wręczana tylko w wyjątkowych okazjach i tylko wyjątkowym ludziom. Autorką projektu statuetki jest młoda artystka Marta Rzepińska. Projekt został wybrany w drodze konkursu zorganizowanego wspólnie z Uniwersytetem Artystycznym w Poznaniu. Pierwowzorem statuetki „Tulipana Głosu Wielkopolskiego” była specjalna odmiana tulipana o nazwie Głos Wielkopolski, wyhodowana w 2015 r. i zarejestrowana w holenderskiej Królewskiej Księdze Odmian Tulipanów z okazji 70. urodzin Głosu.

Aby oddać głos na swoich faworytów należy wysłać SMS na numer 72355 (koszt 2,46 zł z VAT) w treści wpisując prefiks przypisany do każdego kandydata. Chociaż głosowanie trwa, ciągle czekamy na nowe nominacje. Wystarczy... zgłosić swoich faworytów i głosować!

W tym prestiżowym plebiscycie można nominować kandydatów w czterech kategoriach: kultura, działalność społeczna i charytatywna, samorządność i społeczność lokalna oraz biznes.

„Osobowości Roku 2017” w Wielkopolsce wybierzemy głosami czytelników i internautów.
- Chcemy, żeby nasz plebiscyt był okazją do zaprezentowania dokonań ludzi, którzy nie zabiegają o aplauz, uznanie czy honory. Swoich działań nie podejmują dla poklasku, lecz z autentycznej potrzeby działania - mówi Adam Pawłowski, redaktor naczelny „Głosu Wielkopolskiego”. - Wspólnie doceńmy ludzi nietuzinkowych, pomysłowych i ciekawych. Osoby, które działając stają się wzorem do naśladowania dla innych. Mają na swoim koncie sukcesy lub potencjał, aby je odnieść w przyszłości. Zamierzamy uhonorować i wyróżnić tych, którzy konsekwentnie realizują obrany cel

Szczegóły głosowania można znaleźć na stronie internetowej www.gloswielkopolski.pl/osobowoscroku.Pytania dotyczące plebiscytu można kierować pod adresem mailowym: plebiscyt@glos.com lub telefonicznie - 502 499 786 (Milena Kochanowska).

W kategorii kultura prowadzi Tomasz Dalinkiewicz, prezes fundacji Walkiria, nominowany za założenie grupy Historia Kalisza na zdjęciach, która ma już ponad 9 tysięcy członków. Dzięki jego działaniom wiele osób poszerzyło swoją wiedzę na temat Kalisza i jego okolic. (SMS pod nr 72355 o treści GWK.8)

Liderką w kategorii działalność społeczna i charytatywna jest Wioletta Przybylska, prezes Stowarzyszenia Ludzi Dobrej Woli Ziemi Kaliskiej, nominowana w plebiscycie między innymi za organizowanie akcji ekologicznych i licznych działań związanych z ochroną środowiska. (SMS pod nr 72355 o treści GWC.12)

W kategorii samorządność i społeczność lokalna na czele jest Piotr Cieślak, radny osiedla Tyniec, nominowany za działalność społeczną. Z inicjatywy radnego m.in. wybudowane zostało boisko wielofunkcyjne, powstał plac zabaw z siłownią zewnętrzną, utwardzone zostały ulice i wyremontowano chodniki. (SMS pod nr 72355 o treści GWS.156)

W kategorii biznes liderem jest Tadeusz Nogaj, szef serwisu samochodów ciężarowych MAN. Nominowany za to, że jest właścicielem, który godnie i należycie traktuje pracowników, docenia ich zaangażowanie. Już 7 razy zdobyty tytuł „Najlepszego serwisu MAN w Polsce”. (SMS pod nr 72355 o treści GWB.12)

Zobacz aktualne wyniki głosowania w plebiscycie Osobowość Roku 2017

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: kalisz@naszemiasto.pl

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, wyłącz Adblock na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować Nie działa? Spróbuj wyłączyć Adblock samodzielnie w ustawieniach.