OSP Staw zbiera pieniądze na nowe ubrania specjalne dla strażaków OSP Staw zbiera pieniądze na nowe ubrania specjalne dla strażaków

OSP Staw zbiera pieniądze na nowe ubrania specjalne dla strażaków (© OSP Staw)

OSP Staw w podkaliskiej gminie Szczytniki zbiera pieniądze na nowe ubrania specjalne dla strażaków. Druhowie wpadli na pomysł, aby przeprowadzić wśród mieszkańców zbiórkę złomu.

Ochotnicza Straż Pożarna Staw w gminie Szczytniki szuka pieniędzy na nowe ubrania specjalne dla swoich strażaków. Druhowie postanowili przeprowadzić wśród mieszkańców zbiórkę... złomu. Druhowie odwiedzą osoby chcące pozbyć się złomu i we własnym zakresie zorganizują jego wywóz do skupu. Zebrane w ten sposób fundusze zostaną przeznaczone na zakup wspomnianych ubrań, które zostały zniszczone zwłaszcza podczas tegorocznych akcji związanych z usuwaniem skutków nawałnic. Nie zapewniają one ratownikom należytej ochrony podczas działań. W tym roku strażacy z OSP Staw interweniowali już 54 razy.

A trzeba dodać, że druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Stawie w tym roku działali również poza swoją gminą. W sierpniu pojechali do miejscowości Rytel w województwie pomorskim, aby pomóc w usuwaniu skutków potężnej nawałnicy.

- Chcemy, aby nasi ratownicy mogli czuć się bezpiecznie i komfortowo podczas udzielania pomocy lokalnej społeczności. Sprzęt strażacki a w tym nowe wysokiej jakości ubrania specjalne są bardzo drogie. Również na ten zakup pozyskaliśmy pewne fundusze od samorządu, jednak są one nie wystarczające na pokrycie tak wysokich kosztów. W związku z tym staramy się organizować tego typu akcje, które przez pomoc mieszkańcom dają nam możliwość zebrania niezbędnych środków na umundurowanie dające bezpieczeństwo naszym ratownikom - tłumaczą strażacy z OSP Staw.

Akcja będzie się odbywać w dniach 16, 17 i 18 listopada.

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: kalisz@naszemiasto.pl

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

miasto (gość)

Przecież to jest jakaś kpina :-) Żeby straż pożarna musiała się zniżyć do takiego poziomu żeby zbierali ZŁOM?? Wstyd dla Gminy !!!!