PGE VIVE Kielce zwyciężyło w turnieju Szczypiorno Cup w Kaliszu [FOTO]

AND
PGE VIVE Kielce zwyciężyło w turnieju Szczypiorno Cup w Kaliszu
PGE VIVE Kielce zwyciężyło w turnieju Szczypiorno Cup w Kaliszu Karina Zachara
Piłkarze ręczni PGE VIVE Kielce wygrali V Turniej Piłki Ręcznej Szczypiorno Cup o Puchar Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy rozgrywany w weekend w Kaliszu. Mistrzowie Polski w wielkim finale pokonali mistrzów Ukrainy, Motor Zaporoże 36:33.

Mistrzowie Polski w piątkowym ćwierćfinale kaliskiego turnieju wygrali z prowadzonym przez swojego btyłego, drugiego trenera MMTS Kwidzyn 34:17, a w sobotnim półfinale wygrali z odwiecznym rywalem, Orlenem Wislą Płock 36:30. W niedzielnym finale kielczanie zmierzyli się z mistrzem Ukrainy, Motorem Zaporoże, w którym grają wypożyczony z PGE VIVE Paweł Paczkowski i do niedawna zawodnik kieleckiego klubu, Mateusz Kus. Trenerem zaporożan jest Polak Patryk Rombel, który współpracował w reprezentacji Polski z Talantem Dujszabajewem.

Najbardziej wartościowym graczem został Alex Dujszbajew, natomiast najlepszym zawodnikiem wybrano Michała Jureckiego. Królem strzelców został Luka Cindrić (wszyscy PGE VIVE Kielce), a najlepszym bramkarzem Gennadij Komok z Motora Zaporoże.

Szczypiorno Cup 2018 - wyniki
17 sierpnia, piątek
Mecz 1: Orlen Wisła Płock - Zagłębie Lubin 30:25 (18:12)
Mecz 2: Azoty Puławy - NMC Górnik Zabrze 23:30 (12:17)
Mecz 3: PGE Vive Kielce - MMTS Kwidzyn 34:17 (18:7)
Mecz 4: Motor Zaporoże - Energa MKS Kalisz 29:28 (15:14)

18 sierpnia, sobota
Mecze o miejsca 5-8
Mecz 5: Zagłębie Lubin - MMTS Kwidzyn 23:26 (13:16)
Mecz 6: Azoty Puławy - Energa MKS Kalisz 31:21 (13:9)

Półfinały
Mecz 7: Orlen Wisła Płock - PGE VIVE Kielce 30:36 (16:18)
Mecz 8: NMC Górnik Zabrze - Motor Zaporoże 27:33 (18:13)

19 sierpnia, niedziela
Mecz o 7. miejsce - Zagłębie Lubin - Energa MKS Kalisz 19:26 (11:10)
Mecz o 5. miejsce - MMTS Kwidzyn - Azoty Puławy 27:22 (15:8)
Mecz o 3. miejsce - Orlen Wisła Płock - NMC Górnik Zabrze 27:26 (14:17)
Mecz finałowy - PGE VIVE Kielce - Motor Zaporoże 36:33 (20:17)