Piłkarze ręczni Energa MKS Kalisz ulegli Piotrkowianinowi. ZDJĘCIA

Aleksandra Jabłońska
Piłkarze ręczni Energa MKS Kalisz ulegli Piotrkowianinowi Piotrków Trybunalski 27:22. Dla kaliszan był to przedostatni mecz przed rundą play-out, w której będą oni walczyć o utrzymanie w PGNiG Superlidze. Z kolei rywale przypieczętowali awans do najlepszej ósemki rozgrywek.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla Piotrkowianina. Po dwóch rzutach Tomasza Mroza prowadził on prowadził 2:0. Wyrównał po chwili Michał Drej i było 2:2. Jeszcze przez kilka minut goście byli w stanie dotrzymywać kroku Piotrkowianinowi, ale później gospodarze zbudowali sobie przewagę 2-3 bramek, którą utrzymali do przerwy.

Po zmianie stron Piotrkowianin jeszcze mocniej uszczelnił obronę, a goście mieli duży problem aby rzucić skutecznie. Po stronie MKS-u mnożyły się błędy. Do tego doszła spora nieskuteczność. Od stanu 20:16 rozpędzony zespół Dmytro Zinchuka rzucił aż sześć bramek i na dziesięć minut przed końcem prowadził 26:17. Podopieczni Patrika Liljestranda mogli już tylko walczyć o zmniejszenie rozmiarów porażki.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski – Energa MKS Kalisz 27:22 (15:12)

Piotrkowianin: Schodowski, Procho, Pyrka – Mróz 6, Urbański, Iskra 3, Kaźmierczak 1, Swat 4/1, Nastaj 2, Surosz 1, Andreou 5, Pożarek, Mastalerz 3, Sobut 1, Tórz, Pacześny 1.