PKO Poznań Półmaraton: Kenijska dominacja. Tegoroczny bieg wygrał Daniel Muteti [ZDJĘCIA Z METY]

Krzysztof Tura
Aura podczas PKO Poznań Półmaratonu nikogo dzisiaj nie rozpieszczała.
Aura podczas PKO Poznań Półmaratonu nikogo dzisiaj nie rozpieszczała. Paweł Matysiak
Dzisiejszy półmaraton okazał się rekordowy pod względem frekwencji. Po rocznej przerwie na trasie pojawili się kenijscy biegacze, którzy zdeklasowali całą resztę stawki. Tegoroczny bieg wygrał Daniel Muteti. Nie oznacza to jednak, że na podium zabrakło naszych maratończyków, druga wśród pań była Marta Krawczyńska.

Aura nikogo dzisiaj nie rozpieszczała. Deszcza padający od rana dawał się we znaki zarówno publiczności, która tłumnie obserwowała przebieg poznańskiego półmaratonu, ale także samym biegaczom. Ci ostatni jednak dzielnie stawili opór niekorzystnym warunkom pogodowym.

Najlepszy wśród mężczyzn okazał się Kenijczyk Daniel Muteti, który przebiegł całą trasę w 1 godzina, 3 minuty, 44 sekundy. Na podium znalazło się także dwoje jego rodaków: Cosmas Mutuku Kyeva z czasem 1 godzina, 3 minuty, 49 sekundy oraz David Kiprono Metto 1 godzina, 3 minuty, 53 sekundy. Zwycięzca zeszłorocznej edycji PKO Poznań Półmaratonu Paweł Ochal zajął 4 miejsce z czasem 1 godzina, 6 minuty, 41 sekundy.

Wśród pań pierwsze miejsce zajęła Teresa Kwamboka Flavious, która na przebiegnięcie 20 kilometrów potrzebowała 1 godziny, 14 minut i 31 sekund. Drugie miejsce zajęła Marta Krawczyńska z Malborka, która przegrała z Kenijką o 15 sekund (1 godziny, 14 minut i 46 sekund)