Łukasz Czapiela Łukasz Czapiela

(© © Predrag Vuckovic/Red Bull Content Pool)

Łukasz Czepiela i dwóch innych pilotów otrzymało możliwość startu w zawodach Challenger Cup.

W tym tygodniu trzech nowych pilotów otrzymało “ograniczoną superlicencję” pozwalającą na starty w zawodach Challenger Cup w sezonie 2014. Obóz kwalifikacyjny Red Bull Air Race, podczas którego Łukasz Czepiela z Polski, Cristian Bolton z Chile i Halim Othman z Malezji otrzymali uprawnienia pozwalające im stanąć w szranki z grupą ośmiu wybranych wcześniej uczestników challengera, odbył się w miejscowości Murska w Słowenii.

Challenger Cup to nowe, emocjonujące zawody towarzyszące mistrzostwom świata Red Bull Air Race. Ich celem jest stworzenie utalentowanym pilotom możliwości doświadczenia wielkich emocji związanych ze startem w najszybszej serii wyścigowej świata pod nieco mniejszą presją, niż ta wywierana na zawodnikach klasy mistrzowskiej. Wszyscy uczestnicy Challenger Cup w czasie rywalizacji nabywają umiejętności koniecznych do zdobycia “nieograniczonej superlicencji”, czyli wykonania pierwszego kroku do walki ramię w ramię z elitą startującą w Red Bull Air Race.

Piloci klasy challenger latają samolotami Extra E-330LX, zapewnianymi do wyścigów przez Red Bull Air Race. W niektórych przypadkach podniebny tor jest dla nich mniej wymagający, aby mogli szlifować swoje umiejętności przy dużej prędkości, ale w bezpiecznym środowisku. Zawody Challenger Cup odbywają się zawsze w przeddzień wyścigu głównego, podczas każdego przystanku Mistrzostw Świata Red Bull Air Race 2014. Każdy z pilotów powinien wystartować w przynajmniej trzech wyścigach. Suma punktów uzyskanych podczas trzech najlepszych występów decyduje o awansie do zawodów finałowych. Szóstka najlepszych pilotów pretendujących do klasy mistrzowskiej w finale będzie walczyć o upragniony puchar.

Zawody inaugurujące Challenger Cup podczas pierwszego przystanku Red Bull Air Race w sezonie 2014 w Abu Dhabi wygrał Francus Francois Le Vot. Drugi był Szwed Daniel Ryfa, a trzeci Hiszpan Juan Velarde.

Drugi przystanek Mistrzostw Świata Red Bull Air Race i jednocześnie druga odsłona rywalizacji w ramach Challenger Cup odbyły się 12 i 13 kwietnia w chorwackiej miejscowości Rovinj. W Polsce podniebny wyścig będziemy mogli zobaczyć już 26 i 27 lipca w Gdyni.

Red Bull Air Race

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!