Policja w Kaliszu zatrzymała 56-letniego mężczyznę, który handlował podrabianymi zegarkami. Funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 70 sztuk zegarków z logo znanych światowych marek. Ich przedstawiciel określił szacunkową wartość strat na kwotę blisko 150 tysięcy złotych.

56-latek handlował zegarkami w internecie. Na jego trop wpadli Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Mężczyzna został zatrzymany podczas wspólnych działań, w których uczestniczyli policjanci z Wydziały Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 70 sztuk zegarków z logo znanych światowych marek. 56-latek usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Grozi mu 5 lat więzienia.

- Osoby trudniące się procederem handlu podrabianymi towarami poprzez internet starają się za wszelką cenę docierać do jak najszerszego grona potencjalnych nabywców i w ten sposób poszerzać swój rynek zbytu. Wszystko po to, aby z tego rodzaju przestępstw osiągać jak najwyższe zyski. Tak było i w tym przypadku - mówi mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzeczniczka prasowa Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Policjanci z Wydziału do walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu ustalili, że 56-letni mieszkaniec Kalisza od pewnego czasu handluje w internecie zegarkami znanych marek. Okazało się, że cena oferowanych przez niego zegarków była niższa od ceny sklepowej. Z zebranych informacji wynikało, że mężczyzna może posiadać towary z nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi.

Poznańscy policjanci powiadomili kolegów z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Wspólne działania przeprowadzone kilka dni temu doprowadziły do zatrzymania 56-latka. Mężczyzna został zatrzymany podczas spotkania z potencjalnym klientem.

- Funkcjonariuszom operacyjnym towarzyszył przedstawiciel pokrzywdzonych producentów, który potwierdził, że oferowane przez kaliszanina do sprzedaży wyroby, bezprawnie oznaczono zastrzeżonymi znakami towarowymi - dodaje policjantka.

W trakcie przeszukań, mundurowi zabezpieczyli łącznie 69 zegarków oraz 28 pustych opakowań po zegarkach. Wszystkie przedmioty były opatrzone logo znanych, światowych marek. Na podstawie zgromadzonych materiałów przedstawiciel firmy reprezentującej pokrzywdzone marki określił szacunkową wartość strat na kwotę blisko 150 tysięcy złotych.

56-latek usłyszał już zarzuty. Zgodnie z Ustawą prawo własności przemysłowej, za wprowadzanie do obrotu podrobionych przedmiotów oznaczonych zastrzeżonymi znakami towarowymi i uczynienie sobie z tego stałego źródła utrzymania grozi kara 5 lat pozbawienia wolności.

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: kalisz@naszemiasto.pl

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!