Powiat kaliski świętował na sportowo 10-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Jednym z elementów obchodów był bieg na 10 kilometrów wokół zalewu w Murowańcu.

Na stracie pojawiło się 59 biegaczy, 52 rowerzystów przejechało dystans z Kalisza do Murowańca, i 40 uczestników rajdu nordic walking wystartowało w rajdzie wokół zbiornika Murowaniec w gminie Koźminek. W Powiatowym Finale IV Sprawdzianu Kolarskiego uczestniczyło 70 uczniów. Podczas obchodów uroczyście posadzono 10 drzew upamiętniających 10-lecie wejścia Polski do Unii Europejskiej. Drzewa: lipy, wiązy, jarzębiny oraz klony przekazał Nadleśnictwo Kalisz.

Drzewa posadzili Andrzej Grzyb poseł do Parlamentu Europejskiego, posłowie Józef Racki oraz Krzysztof Kłosowski, a także wójt gminy Koźminek Andrzej Miklas. Podczas obchodów odbył się bieg na 10 km (dwa okrążenia wokół zbiornika Murowaniec), rajd rowerowy z Kalisza do Murowańca, rajd nordic walking oraz Powiatowy Sprawdzian Kolarski o Puchar Starosty Kaliskiego dla najlepszych uczniów klas IV i V szkół podstawowych z powiatu.

Powiat kaliski: 10-lecie wejścia Polski do UE na sportowoNajlepszym biegaczom i młodym zawodnikom sprawdziany kolarskiego puchary i dyplomy wręczyli: europoseł Andrzej Grzyb, posłowie Józef Racki i Krzysztof Kłosowski, wiceprezydent Kalisza Daniel Sztandera, wójt gminy Koźminek Andrzej Miklas, wiceprezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu Marek Baumgart i radny Rady Powiatu Kaliskiego Bogdan Barański.

Wśród dzieci, które przybyły na powiatowe obchody było również troje dzieci - mieszkańców powiatu kaliskiego, które urodziły się dokładnie 1 maja 2004 roku i podczas jubileuszu świętowały swoje 10 urodziny. Specjalne upominki przygotował dla nich Andrzej Grzyb. Dzieci mogły wziąć udział w konkursie wiedzy o Unii europejskiej, za co otrzymały nagrody.

Niezwykły pokaz pierwszej pomocy zorganizowali strażacy z OSP w Opatówku pokazali sprzęt dzięki, któremu ratują życie rannym w wypadkach drogowych. W organizacji i zabezpieczaniu tras biegów pomogli strażacy z gminy Kominek. Organizatorem biegu oprócz Starostwa Powiatowego w Kaliszu był Supermaraton Kalisz.

Wyniki Biegu 10-lecia wejścia Polski do UE

Mężczyźni:
Ryszard Płochocki (Supermaraton Kalisz) czas 37,40
Mariusz Mazurek (Kalisz) 39,45
Rafał Zakrzewski (Supermaraton Kalisz) 40,52

Kobiety:
Monika Ukleja (Stal Ostrów) 45,06
Edyta Marciniak (KMP Kalisz) 46,37
Katarzyna Antkowiak (Kalisz) 52,23

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: kalisz@naszemiasto.pl

Kalisz.naszemiasto.pl Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!

Rozmaitości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!