Policjanci z posterunku w podkaliskim Żelazkowie zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 19 i 24 lat, którzy od stycznia do końca października ubiegłego roku wyprowadzili z zakładu zajmującego się produkcją przypraw - w którym byli zatrudnieni - około 430 kilogramów... pieprzu i 20 kilogramów czosnku granulowanego. Skradziony towar sprzedali 35-letniemu paserowi.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Sprawa wyszła na jaw dopiero niedawno przy okazji innego śledztwa. Policjanci dowiedzieli się, że dwaj mieszkańcy gminy Żelazków handlują pieprzem i granulowanym czosnkiem w dość dużych ilościach. Okazało się, że w ubiegłym roku obaj byli zatrudnieni w firmie produkującej przyprawy, której siedziba mieści się na terenie powiatu kaliskiego.
- Według ustaleń policjantów 24-latek ukradł z zakładu 400 kg pieprzu wynosząc z niego czterokrotnie opakowania po 100 kg. Wartość skradzionego pieprzu opiewa na kwotę 4000 zł. Kolejnej kradzieży mężczyzna dokonał już ze swoim 19-letnim kompanem, też zatrudnionym w tej firmie. Tym razem wspólnie ukradli 30 kg pieprzu i 20 kg czosnku granulowanego wartości prawie 500 zł – mówi podkom. Bożena Majewska z KMP w Kaliszu.
Policjanci poinformowali właściciela firmy o kradzieży. Przedsiębiorca był tym mocno zaskoczony. Nie podejrzewał swoich pracowników o kradzież, a zwolnił z powodu reorganizacji w zakładzie. Przy okazji udało się ustalić dlaczego w ostatnim czasie kontrahenci uskarżali się na spadek jakości przypraw.
Razem ze złodziejami zatrzymany został 35-letni paser. Mężczyzna skupował pieprz i czosnek, choć doskonale wiedział, że pochodzą z kradzieży. Podczas przeszukania policjanci znaleźli u mężczyzny 10 kilogramów granulowanego czosnku. Cała trójka stanie przed sądem. Jak ustaliliśmy, mężczyźni zaproponowali dobrowolne poddanie się karze.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!