Chory Artur i jego rodzina ma uzyskać lepsze mieszkanie Chory Artur i jego rodzina ma uzyskać lepsze mieszkanie

Chory Artur i jego rodzina ma uzyskać lepsze mieszkanie (© Waldemar Wylegalski)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Jest szansa na mieszkanie dla nieuleczalnie chorego Artura i jego rodziny. Po naszej publikacji pomóc chłopcu zobowiązał się Rzecznik Praw Dziecka oraz poznańscy samorządowcy. 15-latek choruje na postępujący zanik mięśni, a w izbie, w której mieszka rodzina Jóźwiaków, nie ma ani ogrzewania, ani ciepłej, bieżącej wody. Od niemal 11 lat trzyosobowa rodzina żyje na 16 mkw. w przerobionej na pokój pralni. Na dramatyczną sytuację poznańskiej rodziny zareagował Marek Michalak, rzecznik praw dziecka.

– Takie warunki urągają godności, zwłaszcza ciężko chorego chłopca i jego rodziny. Po zapoznaniu się ze sprawą zwrócimy się do samorządu z prośbą o ewentualne przyspieszenie procedur przyznania lokalu – zapowiada Maciej Zwierzyński z biura prasowego rzecznika.

To właśnie sztywne procedury sprawiły, że rodzina chłopca nie ma szans na normalne mieszkanie przed zimą. Na listę osób oczekujących na lokum od miasta Jóźwiakowie zostaną wpisani dopiero w styczniu 2010 r. Pomóc Arturowi obiecał wiceprezydent Poznania Sławomir Hinc.

– W przypadku chorego chłopca procedury są rzeczywiście mało racjonalne. Postępująca choroba wyklucza czekanie w długiej kolejce, dlatego postaramy się jak najszybciej załatwić nowe lokum – zapewnia wiceprezydent. Sprawą Jóźwiaków zajął się też radny Michał Grześ.

– Będę rozmawiał o możliwości przekwaterowania rodziny Artura jeszcze przed zimą. Jeśli się to nie uda, to nie będzie tak, że ci ludzie znajdą się na końcu kolejki i będą czekać latami – mówi radny PiS.

Z powodu złych warunków lokalowych sprawą rodziny zajął się sąd rodzinny. Na szczęście, nie ma na razie mowy o ograniczeniu władzy rodzicielskiej matce chorego chłopca.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!