W dniach od 1 do 3 października 2009 w Poznaniu odbędą się siódme drużynowe Mistrzostwa Europy w squashu - European Nations Challenge Cup 2009 (ENCC 2009). W ciągu trzech dni turnieju poznaniacy, będą mogli za darmo kibicować zawodnikom z całej Europy.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij


Impreza odbędzie się na kortach poznańskiego klubu Squash Park, który mieści się na ulicy Strzeszyńskiej 61a na Podolanach. - Wejście na trybuny jest darmowe, a mecze na pewno będą emocjonujące, dlatego spodziewamy się tłumu kibiców - mówi Adam Michańków z Polskiej Federacji Squasha, która jest organizatorem ENCC 2009. – Kibicowanie graczom podczas zawodów to ciekawy pomysł na rodzinną weekendową rozrywkę, tym bardziej, że squash to gra pełna dynamicznych wymian i niespodziewanych zwrotów akcji – dodaje.

Kibice mogą liczyć także na dodatkowe emocje poza sportowymi. Każdy kto odwiedzi SquashPark w czasie zawodów weźmie udział w losowaniu nagród w postaci sprzętu sportowego. Organizatorzy zapowiadają 3 losowania, po jednym w każdym dniu imprezy.

Zawody z cyklu ENCC to drużynowe mistrzostwa krajów, gdzie squash rozwija się jako dyscyplina sportu. Rozgrywki zapowiadają się niezwykle ciekawie. Na poznańskiej imprezie będzie można bowiem zobaczyć zmagania 21 trzyosobowych zespołów, w tym 13 męskich oraz 8 damskich. Drużyny to reprezentacje narodowe m.in.: Polski, Estonii, Łotwy, Chorwacji, Rosji, Ukrainy, Malty, Cypru, Isle of Man oraz Gibraltaru.

W pierwszych dwóch dniach turnieju dobędzie się faza grupowa. Później nastąpi dzień finałowy, w którym najlepsze zespoły będą walczyć o medale w systemie pucharowym. Taki układ rozgrywek oznacza, że zwycięzcy muszą wykazać się żelazną kondycją. Każde spotkanie drużyn składa się bowiem z trzech meczy, w których zawodnicy walczą do 3 wygranych setów, każdy do 11 punktów. Zwycięzcą meczu zostaje drużyna, która uzyska większą liczbę zwycięstw.

Zawody ENCC dobrze kojarzą się polskim kibicom. Polska reprezentacja odniosła pierwszy sukces na tym międzynarodowym turnieju w roku 2003, kiedy drużyna mężczyzn zajęła trzecie miejsce. Na kolejne osiągnięcia trzeba było poczekać do lat 2006 i 2008 kiedy reprezentacja kobiet zdobyła srebrne medale oraz 2007, kiedy panie zajęły w turnieju 3 miejsce.


Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!