Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W Poznaniu w dniach 1 -3 października spotkają się reprezentacje squashowe z 10 europejskich krajów, które grają o drużynowe Mistrzostwo Europy w ramach Squash European Nations Challenge Cup (ENCC). W barwach Polski wystąpi między innymi Tomasz Abramowski z Poznania.

Squash European Nations Challenge Cup (ENCC) to drużynowe Mistrzostwa Europy krajów, w których squash rozwija się jako dyscyplina sportu.

W zawodach mogą brać udział reprezentacje takich państw jak Norwegia Litwa, Lichtenstein, Łotwa, Estonia, Malta, Gibraltar, Turcja, Isle of Man, Ukraina, Białoruś, Rosja, Chorwacja, Serbia, Słowacja, Słowenia, Portugalia, Monaco, Mołdawia, Luxemburg, Islandia, Węgry, Grecja, Cypr, Bułgaria oraz Polska.

Zawody rozgrywane są od 2003 roku. Ich gospodarzami były kolejno Słowacja, Słowenia, Estonia, Polska, Łotwa i Węgry. W dniach 1 – 3 października 2009 roku w centrum SquashPark w Poznaniu odbędzie się już siódma edycja mistrzostw, w której weźmie udział 13 drużyn męskich oraz 8 drużyn damskich.

Polska reprezentacja odniosła pierwszy sukces na tym międzynarodowym turnieju w roku 2003, kiedy drużyna mężczyzn zajęła trzecie miejsce. Na kolejne osiągnięcia trzeba było poczekać do lat 2006 i 2008 kiedy reprezentacja kobiet zdobyła srebrne medale oraz 2007, kiedy Panie zajęły w turnieju 3 miejsce.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!