Maria Kramarczyk i Anna Jarosińska  jeżdżą 74-letnim fiatem Maria Kramarczyk i Anna Jarosińska  jeżdżą 74-letnim fiatem

Maria Kramarczyk i Anna Jarosińska jeżdżą 74-letnim fiatem (© Robert Domżał)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Zabytkowe samochody oczarowały poznaniaków. Jednym odejmowało mowę, innym ręce same składały się do oklasków na widok samochodów, jakie w sobotnie popołudnie prezentowały się na poznańskim Starym Rynku w ramach XXXVI Poznańskiego Międzynarodowego Rajdu Pojazdów Zabytkowych. 55 zabytkowych pojazdów przybyło z całego kraju.

Poznaniacy Grzegorz i Tomasz Ziółkowscy zaprezentowali audi auto union rocznik 1962, wygrzebane przed laty w niemieckim kurniku. Krzysztof Elsner z Łodzi przyjechał do Poznania autostradą, a na Torze Poznań w czasie wyścigu „wyciągnął” ze swojego 47-letniego porsche 160km/godz. Rekonstruując samochód sprowadzał niektóre detale z odległej Nowej Zelandii.

Maria Kramarczyk i Anna Jarosińska z Chrzanowa pokazały, że nawet 74-letni polski fiat potrafi przejechać 250 km. Tak długą trasę przygotowali dla uczestników organizatorzy, czyli Automobilklub Wielkopolski.

– Pielęgnujemy ten samochód jak starego, dobrego przyjaciela – mówi Maria Kramarczyk.
– W tym roku uczestniczymy w siódmej imprezie rajdowej i za każdym razem szyję inne kostiumy – dodaje Anna Jarosińska.
Z Ptaszkowa, fordem konsulem, który do Polski trafił ze Szwecji, ale wyprodukowany był w Anglii w 17 tysiącach egzemplarzy, przyjechali Lech i Krystyna Makowscy.
– Mamy to auto od 30 lat. Znamy całą jego historię i dzieje jego pierwszego właściciela, profesora UAM, który w roku 1968 musiał opuścić Polskę, ale później wrócił do kraju – mówi Krystyna Makowska.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!