Prosna Kalisz rozbiła Iskrę Sieroszewice

Prosna Kalisz - Iskra Sieroszewice
Prosna Kalisz - Iskra Sieroszewice Andrzej Kurzyński (c)
Prosna Kalisz rozbiła Iskrę Sieroszewice 6:2. Podopieczni Roberta Słomiana mogli nawet pokusić się o wynik dwucyfrowy, ale nie wykorzystali kilku bardzo dogodnych sytuacji.

Prosna Kalisz już od pierwszych minut narzuciła rywalom swój styl gry. Ofensywnie nastawieni kaliszanie w ciągi dziesięciu minut stworzyli sobie aż sześć dogodnych sytuacji, z których powinny paść gole. Ta sztuka udała się kaliszanom w 18 minucie. Michał Baszczyński strzałem z dystansu posłał futbolówkę pod poprzeczkę bramki rywali. Ale radość biało-czerwonych nie trwała długo. Dwie minuty później rywale wyrównali. Bramkę zdobył Wojciech Hełka.

Iskra cofnęła się do obrony, a kaliszanie kolejno próbowali swoich szans. W 26 minucie Prosna Kalisz ponownie wyszła na prowadzenie po bramce Dawida Jagielskiego. Dogodne sytuacje marnowali Tomasz Malinowski i Michał Balcerzak. Ten drugi wywalczył jednak karnego, którego na bramkę zamienił Baszczyński. Jeszcze przed przerwą na listę strzelców wpisał się Malinowski. W tej części gry ostatni głos należał jednak do Iskry. Zespół z Sieroszewic wyprowadzał kontrę i po próbie dośrodkowania ręką we własnym polu karnym zagrał Dawid Garifow. Sędzia pokazał na "wapno". Jedenastkę pewnie wyegzekwował Hełka.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Kaliszanie od 51 minuty grali w przewadze, bo czerwoną kartkę, za drugą żółtą zobaczył Mateusz Otorowski. Zawodnik Iskry faulował w polu karnym wychodzącego na czystą pozycję Marcina Sipkę. Tym razem karnego wykorzystał Jarczewski. Wynik spotkania ustalił Michał Balcerzak. Ostatecznie Prosna Kalisz rozbiła Iskrę Sieroszewice 6:2.

Prosna Kalisz pozostaje liderem A-klasy. W następnej kolejce zagra na wyjeździe z Koroną Pogoń Stawiszyn.

Prosna Kalisz – Iskra Sieroszewice 6:2 (4:2)

Bramki: 1:0 Michał Baszczyński (18'), 1:1 Wojciech Hełka (20'), 2:1 Dawid Jagielski (26'), 3:1 Michał Baszczyński (37' k.), 4:1 Tomasz Malinowski (45+1'), 4:2 Wojciech Hełka (45+2' k), 5:2 Mateusz Jarczewski (52' k.), 6:2 Michał Balcerzak (58').

Prosna Kalisz: Borwik – Sadło, D. Garifow, Piskozub, Śniegula (69' Fijałkowski), Sipka (77' Płotek), Baszczyński, Jarczewski, Malinowski (65' Frontczak), Balcerzak, Jagielski (87' Machlański).

Iskra Sieroszewice: Wajs – Rauk, Jaś (76' Leśnierowski), Świerczyk, B. Kubica, Glapiak, Izydorski, Otorowski, Łyczkowski, Strzelczyk, Hełka.