Prosna Kalisz wygrała z WKS Witaszyce

Prosna Kalisz - WKS Witaszyce
Prosna Kalisz - WKS Witaszyce Andrzej Kurzyński (c)
Prosna Kalisz wygrała w niedzielę z WKS Witaszyce 2:1 w swoim pierwszym tej wiosny meczu przed własną publicznością. Dzięki temu kaliszanie umocnili się na prowadzeniu w rozgrywkach A klasy.

Prosna Kalisz rozpoczęła mecz bardzo ofensywnie i na efekty kibice nie musieli długo czekać. Już w siódmej minucie Karol Płotek przejął piłkę i wyszedł sam na sam z bramkarzem gości nie dając mu żadnych szans. Już dziewięć minut później Michał Baszczyński precyzyjnie podał do Dawida Jagielskiego, a ten nie zmarnował okazji i Prosna Kalisz prowadziła już 2:0.

Prowadzenie najwyraźniej uśpiło obronę kaliszan, których przed utratą gola do szatni uratował bramkarz Łukasz Borwik. Kwadrans przed końcem musiał jednak skapitulować po strzale głową Krzysztofa Wyduby.

- Pierwsza połowa wyszła tak, jak powinniśmy grać cały sezon. Prowadziliśmy 2:0 i w przerwie uczulałem chłopaków, aby się nie cofać i nie bronić wyniku. Wyszło jak wyszło, ale trzeba się cieszyć z wygranej - powiedział po meczu Robert Słomian, trener Prosny Kalisz.

Prosna Kalisz – WKS Witaszyce 2:1 (2:0)

Bramki: 1:0 Karol Płotek 7', 2:0 Dawid Jagielski 16', 2:1 Krzysztof Wyduba 75'

Prosna Kalisz grała w składzie: Borwik – Sadło, D. Garifow, Kliber, Fijałkowski, Balcerzak, Jarczewski, Baszczyński (89' A. Garifow), Frontczak (71' Malinowski), Jagielski, Płotek (59' Spałka).