Grzegorz Sapiński twierdzi, że 4 września odbędą się przyspieszone wybory samorządowe

Grzegorz Sapiński twierdzi, że 4 września odbędą się przyspieszone wybory samorządowe. (© Andrzej Kurzyński)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Przyspieszone wybory samorządowe czekają nas 4 września? Tak twierdzi prezydent Kalisza, Grzegorz Sapiński. Swoją wiedze opiera na plotkach, ale jak podkreśla "coś musi być na rzeczy".

Przyspieszone wybory samorządowe miałyby odbyć się już 4 września.

- Nie odważę się powiedzieć, że mam stuprocentową pewność, ale pojawiają się zapytania o nośniki reklamowe. Nie oszukujmy się, ja długo w polityce nie jestem, może trzy czwarte swojego życia. Są pewne symptomy, z których można wyczuć, że coś dzieje się na rzeczy - mówi Grzegorz Sapiński, prezydent Kalisza.

Sapiński podkreśla, że informacja o wcześniejszych wyborach samorządowych, to plotka.

- Podejrzewam, że te plotki wpływają na zwiększoną aktywność polityczną niektórych radnych - dodaje prezydent Kalisza.

W ten sposób włodarz grodu nad Prosną odniósł się do decyzji trojga kaliskich radnych, którzy wystąpili z Klubu Radnych "Wspólny Kalisz" i utworzyli własny klub pod nazwą "Tak dla Kalisza". Więcej na ten temat przeczytasz tutaj.

- Radni zarzucają, że prezydent działa nietransparentnie. A czy był prezydent, który "wieszał" wszystkie umowy w internecie, który mówił z kim się spotyka, o której godzinie i tak dalej? - dodaje Sapiński.

Informację o przyspieszonych wyborach samorządowych dementuje poseł Joanna Lichocka.

- Kadencja samorządów gminnych skończy się w terminie konstytucyjnym. Nikt nie będzie jej skracał. Być może informacja o wyborach w dniu 4 września wiąże się z tym, że prezydent Kalisza nosi się z zamiarem złożenia urzędu i wie jak biegłby kalendarz wyborczy. Myślę, jednak, że prezydent nie nosi się z takim zamiarem. Sądzę, ze informacja podana przez prezydenta jest wynikiem stresu jaki przeżywa z powodu utraty zaplecza w radzie miejskiej – mówi poseł Lichocka.

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: kalisz@naszemiasto.pl

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!