Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

PWSZ w Kaliszu zainaugurowała 17. rok akademicki [ZDJĘCIA]

Andrzej Kurzyński
PWSZ w Kaliszu zainaugurowała 17. rok akademicki
PWSZ w Kaliszu zainaugurowała 17. rok akademicki Andrzej Kurzyński
Siedemnasty rok akademicki uroczyście zainaugurowano w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu.

- Nowy rok rozpoczynamy z wielkim optymizmem, bo tegoroczna rekrutacja na studia wykazała ogromne zainteresowanie uczelnią. O przyjęcie na pierwszy rok studiów ubiegało się ponad 1950 kandydatów, przyjęliśmy 1400 osób, a to jest o prawie 300 osób więcej w porównaniu z rokiem poprzednim. Cieszy to szczególnie w czasie, kiedy ciągle towarzyszy nam niż demograficzny i wiele uczelni boryka się z brakiem chętnych - podkreślał prof. Jan Chajda, rektor PWSZ w Kaliszu.

Zdaniem władz uczelni, jest to wynik ugruntowanej pozycji PWSZ w Kaliszu na rynku edukacyjnym, jej oraz sukcesami osiągniętymi choćby w ostatnim czasie. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu nieprzerwanie od dziewięciu lat zdobywa pierwsze miejsce w rankingu Szkół Wyższych "Perspektyw" i „Gazety Prawnej”.

- W 2014 roku otrzymaliśmy Polską Nagrodę Innowacyjności i w bieżącym roku po raz drugi zostaliśmy nominowani do tego prestiżowego wyróżnienia. Nagrodę otrzymują najbardziej innowacyjne oraz kreatywne uczelnie, instytuty, firmy i instytucje działające w Polsce. I my jesteśmy wśród tych podmiotów, których praca badawczo-rozwojowa znajduje zastosowanie w różnych gałęziach gospodarki, przyczyniając się do jej rozwoju. Kolejne nominacje do nagród dla naszej uczelni dotyczyły otoczenia biznesowego: EuroSymbol Nowoczesnego Kształcenia 2015 i Lider Polskiej Gospodarki - dodaje rektor.

Uczelnia uzyskała wymagane zgody na prowadzenie dwóch nowych kierunków na studiach pierwszego stopnia: elektroradiologii i obronności państwa oraz na uruchomienie długo oczekiwanych studiów menedżerskich drugiego stopnia na kierunku zarządzanie i dowodzenie. Uczelnia oczekuje jeszcze na decyzje w sprawie uruchomienia kolejnych studiów drugiego stopnia (magisterskich) - na kierunku „wychowanie fizyczne” w zdrowiu publicznym oraz na kierunku „obronność państwa”.

PWSZ w Kaliszu poszerzyła również ofertę studiów podyplomowych, m.in. o audyt i kontrolę wewnętrzną, a Polska Komisja Akredytacyjna potwierdziła pozytywną ocenę jakości kształcenia na kierunku inżynieria środowiska oraz fizjoterapia.

- Wizytówką informatyczną uczelni stała się zarządzalna sieć komputerowa. Mamy możliwość zastosowania nowych technologii i metod w edukacji, w tym mobile learning i wykłady z wykorzystaniem wideokonferencji - podkreśla prof. Jan Chajda. - Uczelnia prowadzi projekty edukacyjne dla wszystkich grup wiekowych, począwszy od Politechniki Dziecięcej poprzez Uniwersytet Gimnazjalisty, Uniwersytet Licealisty aż do Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Szczycimy się też faktem, iż prof. Lechosław Dworak, jako pierwszy w historii kaliskiej PWSZ otrzymał zaszczytny Dyplom Doktora Honoris Causa Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.

Na uroczystej inauguracji roku akademickiego w kaliskiej PWSZ nie zabrakło licznie zaproszonych gości, w tym z zaprzyjaźnionych uczelni z Rosji, Francji, Niemiec, Portugalii i USA.

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: [email protected]

Kalisz.naszemiasto.pl Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!

od 12 lat
Wideo

echodnia Ksiądz Łukasz Zygmunt o Triduum Paschalnym

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kalisz.naszemiasto.pl Nasze Miasto