O 1,4 mln zł mniej będzie na wózki inwalidzkie, aparaty słuchowe, sprzęt urologiczny i ortopedyczny. Przyszły rok zapowiada się chudo dla niepełnosprawnych, bo zmniejszą się refundacje na pomoc, która jest niezbędna do funkcjonowania w normalnym, codziennym życiu.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

– Moja dziewięcioletnia córka z porażeniem mózgowym wymaga podkładów higienicznych, których już dzisiaj nie wystarcza, a co będzie, gdy będę zmuszona do oszczędzania? – pyta strwożona Barbara Ziętek z Poznania, matka dziewczynki.

Anna Sarbak, prezes poznańskiego Oddziału Stowarzyszenia UroConti, jest podpisana pod listem protestacyjnym adresowanym do minister Ewy Kopacz: – Miesięczny limit środków absorpcyjnych wynosi obecnie 60 sztuk, gdy w Europie jest dwa razy tyle i dlatego protestujemy przeciwko takim limitom – mówi poznanianka.

Dla dzieci i młodzieży, dla dorosłych po urazach i wylewach, kobiet po ciężkich operacjach ginekologiczno-urologicznych oraz osób w podeszłym wieku brak takiej pomocy oznacza uwięzienie w domu.

Wielu rencistów nie stać bowiem na niewiele więcej wydatków poza zakupem żywności i pokryciu wszystkich obowiązkowych opłat.
– To jest jedna z bardziej licznych grup osób pokrzywdzonych i trzeba im pomóc, bo na środki higieniczne wydaje się kolosalne pieniądze – mówi dr hab. Magdalena Pisarska--Krawczyk z Kliniki Ginekologii Operacyjnej UM w Poznaniu.


Więcej w dzisiejszym wydaniu Polska Głos Wielkopolski, lub www.prasa24.pl

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!