Reksiu kończy 50 lat! Reksiu kończy 50 lat!

Reksiu kończy 50 lat! (© Łukasz Klimaniec/naszemiasto.pl)

Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu zaprasza na urodziny psa Reksia. Impreza skierowana jest głównie dla najmłodszych, ale nie tylko, bo serialowy pies bawił przecież kilka pokoleń Polaków. Urodziny rozpoczną się w niedzielę, 27 sierpnia. Początek o godz. 10.

Postać narodziła się w 1967 roku w Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej według scenariusza Lechosława Marszałka. Bajka produkowana do 1990 roku opowiada o przygodach tytułowego psa oraz innych zwierząt i jego właścicieli. Młodzi i starsi docenili tego sympatycznego psiaka i w mieście, gdzie się narodził 3 sierpnia 2009 roku został odsłonięty jego pomnik.

Podczas spotkania w CKiS wyświetlone zostaną odcinki „Reksio pielęgniarz”, „Reksio obrońca”, „Reksio ratownik”, „Reksio i jamnik” i „Reksio wybawca”. W przerwach pomiędzy bajkowymi seansami CKiS przewiduje szereg atrakcji przygotowanych przez Uciechowo, które będzie uczyć robienia Reksia z kartki papieru! Klaun Leopold pokaże natomiast, jak zrobić pieska z kolorowego balonika. Swój udział zapowiedziało także schronisko dla bezdomnych zwierząt, bo przy takiej okazji warto pamiętać o czekających na nowego właściciela bezdomnych psach. Ponadto na placu Centrum Kultury i Sztuki przy Parku Miejskim najmłodsi zobaczą spektakl dla dzieci „Regsio” w wykonaniu Teatru „Duet” z Krakowa.

Podczas imprezy w CKiS nie może oczywiście zabraknąć głównego bohatera, który będzie pozował do pamiątkowej fotografii z dziećmi. Wstęp na imprezę jest wolny. Jak twierdzą organizatorzy, zapowiada się wspaniała, wielopokoleniowa zabawa.

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!