Rewelacyjne występy kaliskich szachistów na turniejach niepodległości we Wrocławiu, w Warszawie i w Skalmierzu

Ewa Barwińska
Ewa Barwińska KTS Kalisz
W Turnieju Niepodległości we Warszawie zaledwie 7-letni Filip Ochędzan zajął drugie miejsce w stawce ponad 100 zawodników w grupie C. W grupie B najlepszą juniorką była Ewa Barwińska. Z kolei Maciej Adamczewski zwyciężył turniej we Wrocławiu, a Piotr Majas w Skalmierzu

7-letni Filip Ochędzan był najmłodszym zawodnikiem w całej grupie i rywalizował z szachistami starszymi nawet o 5 lat! Z dziewięciu partii siedem wygrał a jedną zremisował.

Z kolei 12-letnia Ewa Barwińska była trzecia wśród juniorek do lat 18 i najlepsza w gronie juniorek do lat 14. Tymon Ochędzan zajął siódme miejsce w klasyfikacji ogólnej grupy B oraz był drugim juniorem do lat 14. Startowało ponad 140 zawodników.

Natomiast w turnieju organizowanym przez MUKS MDK Śródmieście Wrocław triumfował Maciej Adamczewski. W zawodach w Skalmierzu najlepszy był Piotr Majas.