Rogatka Wrocławska w Kaliszu cały czas do wynajęcia. Miasto ogłosiło właśnie drugi przetarg na ten budynek, obniżając przy tym cenę wywoławczą z 25 zł do 17,50 za metr kwadratowy. Czy znajdą się chętni?

Kaliszanie przyzwyczaili się do tego, że przez niemal 20 lat w zabytkowym budynku u zbiegu ulic Śródmiejskiej, Górnośląskiej i Nowy Świat istniała cukiernia połączona początkowo z niewielką kawiarenką na poddaszu. W maju tego roku najemcy - rodzina znanych kaliskich cukierników wystąpiła do Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych z wnioskiem o rozwiązanie umowy. Budynek został opuszczony z ostatnim dniem sierpnia i od tego czasu czeka na nowego gospodarza.

We wrześniu miał być pierwszy przetarg na Rogatkę Wrocławską ale,niestety, nie zgłosił się ani jeden oferent, mimo tego,że wiele osób dopytywało w MZBM o warunki wynajęcia budynku. Cena wywoławcza za 1 m kw wynosiła wówczas 25 zł.

- Przy tak dużym zainteresowaniu brak oferentów był zaskakujący. Tym bardziej, że miasto stworzyło dla najemców bardzo korzystne warunki. Osoba która wygra przetarg w pierwszym roku będzie płacić czynsz wynoszący tylko 50 proc. stawki wylicytowanej za 1 m kw. W drugim roku cena za 1 m kw wyniesie 75 proc. stawki wylicytowanej a dopiero w 3 roku -100 proc. Ponadto czynsz obejmuje tylko powierzchnię dołu budynku wynoszącą 59,32 m 2. Natomiast góra budynku nie jest oczynszowana -wyjaśnia Marzena Wojterska, dyrektor MZBM w Kaliszu.

W ocenie MZBM są to bardzo duże udogodnienia dla najemców. Jedynym mankamentem może być brak miejsc postojowych przy samym budynku Rogatki. Można jednak je znaleźć zarówno wzdłuż ul. Śródmiejskiej jak i ul. Górnośląskiej.

Miasto ogłosiło drugi przetarg na lokale użytkowe w tym na Rogatkę Wrocławską, obniżając w tym przypadku cenę wywoławczą za 1 m kw do 17,50 zł i licząc na to, że tym razem znajdzie się najemca. Przetarg odbędzie się 24 listopada, godz. 10.00, w MZBM przy ul. Dobrzeckiej 18, IV piętro, sala 401.

- Najemca, który zdecydowałby się na wykonanie w budynku Rogatki remontu, na przykład na wymianę instalacji może liczyć na zwolnienie z czynszu przez pół roku - dodaje dyrektor MZBM.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!