Ryszard Płochocki wygrał VI Maraton Ostrowski, a Witold Olejniczak pobiegł po raz setny [ZDJĘCIA]

BIN
Ryszard Płochocki z Supermaratonu Kalisz został zwycięzcą VI Maratonu Ostrowskiego im. Marka Jakowczyka

Zwycięzca trasę pokonał w 2 godziny 57 minut i 54 sekundy. Na drugiej pozycji uplasował się Piotr Taczka, z Ostrowa a trzeci był Krzysztof Maciejewski z Krotoszyna. Najlepszą kobietą okazała się ostrowianka, Monika Ukleja. W sumie na starcie ostrowskiego maratonu stanęło 140 biegaczy.

Ale głównym bohaterem tego biegu był 63-letni Witold Olejniczak. Przed startem miał on na swoim koncie 99 przebiegniętych maratonów. Witold Olejniczak miał więc szansę, jako drugi ostrowianin po Marianie Zielonce, zakwalifikować się do tego elitarnego klubu biegaczy, którzy mają na swoim koncie 100 i więcej maratonów. Udało się, ukończył swój setny maraton w życiu, finiszując na 58 miejscu.

– Przyznam się, że w nocy poprzedzającej bieg nie spałem zbyt dobrze – mówi Witold Olejniczak.

Warto dodać, że prezes Klubu Sportowego Maraton pierwszy raz trasę 42 kilometrów i 195 metrów pokonał w 1995 roku we Wrocławiu.

– Nie biegam dla wyników i nagród, a wyłącznie dlatego, że bieganie sprawia mi dużą przyjemność – mówił Witold Olejniczak.

Ostrow.naszemiasto.pl Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!