We wtorek (14 listopada) w kaliskim starostwie powiatowym wicewojewoda wielkopolski, Marlena Maląg, podpisała umowy z wójtami gmin powiatu kaliskiego na dofinansowanie wyposażenia gabinetów profilaktyki zdrowotnej w szkołach publicznych. A to oznacza, że do szkół wrócą pielęgniarki i higienistki.

- Ponad 4,7 mln zł dofinansowania dostaną wielkopolskie samorządy na doposażenie gabinetów profilaktyki zdrowotnej w szkołach publicznych – podała wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg. - Wsparcie dotyczyć będzie 994 gabinetów w regionie.

Łączna kwota dofinansowania dla gminnych samorządów w powiecie kaliskim wyniesie 245 tysięcy złotych. Aby je otrzymać jednostki samorządu terytorialnego musiały na przełomie września i października składać wnioski do wojewody wielkopolskiego. Z wnioskami wystąpiły samorządy: Blizanowa, Brzezin, Cekowa – Kolonii, Godziesz Wielkich, Koźminka, Mycielina, Opatówka, Stawiszyna, Szczytnik, Żelazkowa. W powiecie kaliskim jedynie gmina Lisków nie złożyła wniosku o dofinansowanie.

Resort zdrowia na dotacje dla samorządów planuje przeznaczyć łącznie 134 miliony złotych.
Gabinety w szkołach mogą być prowadzone wyłącznie przez podmioty wykonujące działalność leczniczą, udzielające świadczeń zdrowotnych z zakresu świadczeń gwarantowanych pielęgniarki lub higienistki szkolnej.

Ustawa o medycynie szkolnej obejmują także m.in. dentobusy. Te gabinety stomatologiczne na kółkach pojawią się na terenie Wielkopolski prawdopodobnie już po nowym roku. Program przewiduje zakup co najmniej 16 dentobusów, czyli po jednym na województwo. W ciągu najbliższych kilku lat dofinansowane mają być także gabinety dentystyczne w szkole i ich wyposażenie.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!