Ścianka wspinaczkowa w Kaliszu, jedna z największych w kraju działa od dzisiaj w w dawnej hali fabrycznej Runotexu przy ulicy Chopina, naprzeciw II Liceum Ogólnokształcącego.

Ścianka wspinaczkowa w Kaliszu umożliwia uprawianie specjalnej odmiany wspinaczki, tak zwanego bulderyzmu. Ściany sięgają wysokości czterech metrów i aby się wspinać nie potrzeba liny. Ewentualny upadek amortyzują specjalne materace ułożone przy ściance. Z tej atrakcji mogą korzystać nie tylko dorośli, ale również dzieci.

– Tego typu odmiana wspinaczki rozwija się bardzo prężnie na całym świecie. Jest ona nieco łatwiejsza. W tym przypadku wspinaczkę można też uprawiać grupowo – mówi Marcin Kurzawiński, właściciel ściany wspinaczkowej i pasjonat wspinania. – Jest to projekt mojego życia.Chciałbym, aby teraz inni mogli spróbować tego sportu, bo naprawdę warto.

Ścianka wspinaczkowa w Kaliszu została wybudowana przez specjalistyczną firmę Entre Prises z Francji, która jest światowym liderem, jeśli chodzi o konstrukcje ścian wspinaczkowych. Z kolei wysokiej jakości materace dostarczyła polska firma a Chrzanowa.

Ścianka wspinaczkowa w Kaliszu już działa w dawnej hali fabrycznej Runotexu. Można z niej korzystać codziennie od godziny 12.00 do 22.00. Wielkie otwarcie zaplanowano natomiast na listopad. Wówczas do Kalisza zjadą się między innymi mistrzowie świata we wspinaczce.

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: kalisz@naszemiasto.pl

Wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.
Organizujesz imprezę? Poinformuj nas!


Kalisz.naszemiasto.pl Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!

Komentarze (11)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

.Jaszczurka (gość)

Cieszyć może fakt,że właściciele pomyśleli o bezpieczeństwie wspinających.Ściankę i pdłoża wykonały znane i cieszące się dobrą opinią firmy .

Wacuś (gość)

Pomysł EXTRA. Będę waszym klientem ,tylko nie mam tych kapciorków :-) moja dziewczyna mówi, że też będzie chodziła . Już myślałem, że będę miał trochę wolnego:-(

Jola (gość)

Dobrze ,że ta WSPANIALA SCIANKA powstala.Dowiedzieliśmy się przynajmniej co myśli o tym Pan.Sebastian .

Jacek (gość)

Bardzo dobrze kolego , ze jest śmiech na sali, właśnie o to chodzi. To jest bez znaczenia czy ścianka ma 10 ,15, 20 m. Jeśli ścianka będzie miała 20 m , to podobnie jak Ty znajdzie się osoba , która powie,, co to za wysokość !!!
Już się cieszę, jak będzie można miło spedzić zimowe wieczory i nie tylko!!!

Gratulacje dla organizatorów.

AsMaster (gość) (Sebastian)

Jaki ty ogór jesteś...
Po pierwsze tutaj nie chodzi o wysokość ścianki (pewnie i tak byś nie wszedł)
Po drugie pojedź sobie na piaski, tam masz skałkę, jak taki kozak jesteś.( chociaż i tak za wysoka to ona nie jest;/ ) Pozdro

Sebastian (gość)

Smiech na sali... 4m :D:D:D prawdziwa scianka wspinaczkowa powstaje na hali niedaleko ul. Elektrycznej ma okolo 10 m wysokosci