Sensacja w Bydgoszczy. Energa MKS Kalisz pokonała tamtejszy Pałac 3:1! ZDJĘCIA

Energa MKS Kalisz pokonała Pałac Bydgoszcz 3:1
Energa MKS Kalisz pokonała Pałac Bydgoszcz 3:1 Dariusz Bloch
Kaliskie siatkarki postarały się o nie lada niespodziankę, bo mimo porażki w pierwszym secie zgarnęły całą pulę w Bydgoszczy.

Pierwsze dwa sety zostały rozstrzygnięte w końcówkach. W pierwszym górą były bydgoszczanki, ale w drugim grę nerwów wygrały podopieczne trenera Jacka Pasińskiego, które obroniły setbola i udanie zakończyły partię. Dwie kolejne odsłony były praktycznie bez historii.
Co ciekawe, w ostatnim secie kaliszanki cieszyły się z wygranej dwa razy! Przy stanie 17:24 popisały się punktowym blokiem, ale sędzia pokazał, że jedna z nich dotknęła siatki. W kolejnej akcji znów zablokowały atak rywalek i było po meczu.
MKS zrewanżował się Pałacowi za porażkę 0:3 we własnej hali. Było to dopiero czwarte zwycięstwo kaliszanek w tym sezonie i czwarta porażka bez punktów Pałacu.

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz – Energa MKS Kalisz 1:3 (26:24, 25:27, 20:25, 18:25)
Pałac: Patrycja Polak Balmas, Marta Ziółkowska, Tamara Gałucha, Ewelina Krzywicka, Natalia Misiuna, Magdalena Mazurek, Monika Jagła (L) oraz Joanna Kuligowska, Kinga Różyńska, Monika Fedusio
Energa MKS: Adrianna Budzoń, Ljubica Kecman, Alicia Ogoms, Anna Miros, Ewelina Brzezińska, Ewelina Janicka, Klaudia Kulig (L) oraz Katarzyna Wawrzyniak, Kinga Dybek, Rebecka Lazic.

Czemu Krzysztof Piątek zawdzięcza wejście na piłkarski szczyt? "Pracował dużo więcej od innych"