Setne urodziny obchodziła pani Marianna Kudlińska z Pawłówka. Z tej okazji w kościele parafialnym w Kokaninie odbyła się uroczysta msza św. dziękczynna, którą odprawił ks. proboszcz Marek Czekaj. Urodzinowe przyjęcie przygotowano w „Bursztynowym Dworze” w Niedźwiadach.

Poza najbliższymi serdeczne życzenia z okazji setnych urodzin jubilatce złożyli: Sławomir Musioł – wójt gminy Blizanów, Jan Wojtyła – przewodniczący Rady Gminy Blizanów i Teresa Nowacka – inspektor USC Urzędu Gminy Blizanów oraz druhowie OSP Pawłówek. Włodarz gminy odczytał zebranym list gratulacyjny od premier RP Beaty Szydło kierowany do stulatki.

Pani Marianna wychowała z mężem (przeżyli razem 62 lata, mąż zmarł) czworo dzieci (dwie córki żyją). Jubilatka doczekała się 4 wnuków, 9 prawnuków i 1 praprawnuka Mikołaja. Niedawno dotarła do niej wiadomość o tym, że zostanie praprababcią po raz drugi.

W młodości pani Marianna przeżyła wysiedlenie do wsi Wrząca. Przez całe życie zajmowała się pracą w gospodarstwie rolnym i rodziną. Jej receptą na długowieczność jest praca i uśmiech oraz życie wśród bliskich. Nigdy nie chowała do nikogo urazy, żyje w zgodzie ze swoimi krewnymi i sąsiadami. Mieszka z wnukiem i jego rodziną. Jest bardzo samodzielna i nie narzeka na samopoczucie. Nie stosuje żadnej diety. Czyta bez okularów. Jubilatka prowadzi także kronikę, w której zapisuje ważne wydarzenia z życia rodziny, wioski, gminy.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!