Siatkarki Energa MKS Kalisz były bliskie ogrania Budowlanych Łódź. ZDJĘCIA

Energa MKS Kalisz - Grot Budowlani Łódź
Energa MKS Kalisz - Grot Budowlani Łódź Andrzej Kurzyński
W ostatniej kolejce fazy zasadniczej Ligi Siatkówki Kobiet siatkarki Energa MKS Kalisz podejmowały zespół Grot Budowlani Łódź. Kaliszanki były bliskie sprawienia niespodzianki. Podopieczne Jacka Pasińskiego prowadziły już 2:0, by ostatecznie przegrać 2:3.

Siatkarki Energa MKS Kalisz, walczące o utrzymanie ósmego miejsca w Lidze Siatkówki Kobiet, w swoim ostatnim meczu fazy zasadniczej musiały wygrać jednego seta. Zadanie nie było łatwe, bowiem kaliszanki podejmowały jednego z pretendentów do medalu, zespół Grot Budowlani Łódź. Kolejny zespół z czołówki LSK przekonał się jednak, że w Kaliszu nie jest łatwo wygrać. Podopieczne Jacka Pasińskiego wygrały dwa pierwsze sety. W trzech kolejnych lepsze były łodzianki. Najlepszą zawodniczką spotkania została atakująca Budowlanych, Jovana Brakočević.

- Podeszłyśmy do tego meczu z zamiarem wygrania. Wiedziałyśmy, że potrzebujemy jednego seta, żeby zając ósme miejsce i walczyć o siódme. Robiłyśmy wszystko, żeby wygrać chociaż tego seta. Zdobyłyśmy nawet punkt. Szkoda, że Budowlane odpaliły w trzecim secie i już nie dały nam dojść do głosu - powiedziała po meczu Klaudia Kulig, libero Energi MKS Kalisz.

O siódme miejsce kaliszanki powalczą z Radomką.

Energa MKS Kalisz - Grot Budowlani Łódź 2:3 (25:18, 25:21, 11:25, 21:25, 9:15)

Widzisz wypadek? Coś cię zaniepokoiło? Chcesz się czymś pochwalić?

Pisz do nas na: [email protected]