Śmiertelny wypadek w Kościelnej Wsi na przedmieściach Kalisza. W pobliżu kampusu PWSZ zderzyły się osobowy opel astra z autobusem Kaliskich Linii Autobusowych. Nie żyje 61-letni kierowca osobówki, mieszkaniec gminy Gołuchów.

Tragedia rozegrała się około godziny 6.40 na drodze krajowej nr 12 kilkadziesiąt metrów za granicą Kalisza. Osobowy opel astra na pleszewskich numerach rejestracyjnych, jadący w kierunku Kościelnej Wsi, z nieustalonych jak na razie przyczyn zjechał na przeciwny pas i zderzył się czołowo z autobusem KLA, który jechał w stronę Kalisza.

- Auto nagle pojawiło się przede mną. Nie miałem nawet szans, żeby gdziekolwiek zjechać i uniknąć zderzenia - mówi nam kierowca autobusu.

Siła zderzenia była bardzo duża. Przód opla został zmiażdżony, a kierowca został uwięziony w środku. Okazało się, że na pomoc jest za późno. 61-letni mężczyzna zginął na miejscu.

Autobus chwilę wcześniej wyjechał z Kościelnej Wsi i jechał do Kalisza. Podróżowało nim w sumie osiem osób. Kilka z nich zostało przewiezionych do kaliskiego szpitala.

- Do szpitalnego oddziału ratunkowego trafiło czworo pasażerów. Wszyscy przeszli badania diagnostyczne. Poszkodowani doznali potłuczeń - mówi Paweł Gawroński, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kaliszu.Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: kalisz@naszemiasto.pl

Z regionu

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

sniezynka (gość)

Takie male sprostowanie, kampus PWSZ nie znajduje sie w koscielnej wsi tylko zaraz przy granicy miasta kalisza. do koscielnej jest jeszcze kawalek. wiec nie wiem jaki glab pisze takie bzdory i nie mylcie jednego miejsca z drogim.